Erkek "O Danıştay üyesi görevinden alınmalıdır"

12.06.2018         

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğü ilçe ziyaretlerine hız verdi. Gökçeada halkı ile bir araya gelen Erkek, ardından CHP Çan İlçe Örgütü tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Danıştay üyesinin Cumhurbaşkanı adayı İnce hakkında sarf ettiği sözleri eleştiren Milletvekili adayı Erkek; "Şimdi bu kişinin hangi kararına güvenilir? Vereceği hangi karar bağımsız ve tarafsız olabilir? Kendisi istifa etmiyorsa da derhal görevden alınmalıdır" dedi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 27’inci dönem Genel Seçimleri CHP Çanakkale 1’inci sıra Milletvekili adayı olarak seçim turlarına devam ediyor. Seçimlerin yaklaşması ile ilçe ziyaretlerine hız veren Milletvekili adayı Erkek, Gökçeada ve Çan’da çalışmalarda bulundu. Milletvekili Erkek’in ziyaretlerine CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve beraberinde ki heyette katıldı. Gökçeada halkı ile bir araya gelen Erkek, pazar yerinde vatandaşlara konuşma yaptı. Pazar ziyaretinin ardından Gökçeada Cem Evi’ni ziyaret eden Erkek, Cem Evi’ndeki vatandaşlarla sohbet etti. Milletvekili adayı Erkek, CHP Çan İlçe Örgütü tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftarda Erkek’e, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, İl ve Merkez ilçe yöneticileri ile Kadın ve Gençlik Kollarından yöneticiler eşlik etti. İftarda Millet İttifakı’nın da birlikte olduğu gözlerden kaçmadı. Çan’da düzenlenen iftara İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti yöneticilerinin haricinde muhtarlar, birlik ve kooperatif temsilcileri de katıldı. Erkek,  vatandaşlarla yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’ye siyasi sözler söyleyen Danıştay Üyesine de tepki göstererek; “Kalkıp sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye kin kusuyor. Boşuna bağımsız ve tarafsız yargı istemiyoruz, hak hukuk adalet demiyoruz. Bu kişi Danıştay üyeliğinin gereğini yapmıyor” dedi.    

“24 Haziran’da bu tablo tersine dönecek”

Erkek, yaptığı değerlendirmelerde, “Gökçeada bizim incimiz, onu korumamız gerekir. Kimse unutmasın ki çevreyi, doğayı, ağacı sevmeyen insanı sevmez, geleceği düşünmez. Ağacın yeşili yerine doların yeşilini tercih eder. Millet yerine kendi cebini, yandaşını düşünür. 24 Haziran’da bu tablo tersine dönecek. Bakınız, bizim Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce meydanlarda konuşuyor, robot teknolojisi, nanoteknoloji diyor. Biz de CHP olarak seçim bildirgemizde işsizliği çözme, üreticiyi kalkındırma projeleri sunuyoruz. Karşılığında sunulan proje ne? Dalga geçer gibi, millet kıraathanesi. Gerçekten ‘çılgın’ bir proje. Olayın bir başka boyutu da var. Türkiye`de on binlerce kıraathane, yani kahve var. Bunların karşısına ‘kek, çay bedava’ diye alternatif mekân açmaya kahvehane işletmecileri ne diyor, merak ediyorum. İktidar uyguladığı politikalarla gençleri, kadınları işsiz bırakıyor, esnafı iflas ettiriyor. Şimdi bir de kıraathane işletmecilerini batırmak istiyor. Bir de Erdoğan ‘buralarda okey, iskambil olmayacak’ diyerek güya bize laf söylüyor. Okey olur olmaz bilemiyorum da Anadolu`da ‘gidici, yolcudur Abbas’ anlamında bir deyim vardır, ‘bitmiş, okeye dönüyor.’ Erdoğan’ın durumu tam olarak böyle” dedi.
 
“Adaleti nasıl rafa kaldırdıklarının örneğini yaşadık”
Danıştay Üyesinin Cumhurbaşkanı adayı İnce hakkında sarf ettiği sözleri eleştiren Milletvekili adayı Erkek; “Nasıl bir ülke yarattıklarının, adaleti nasıl rafa kaldırdıklarının örneğini yaşadık. Avukat olup önce HSK’ya ardından da Danıştay’a getirilen bir ‘sözde hukukçu’ var. Kalkıp sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye kin kusuyor. Boşuna bağımsız ve tarafsız yargı istemiyoruz, hak hukuk adalet demiyoruz. Bu kişi Danıştay üyeliğinin gereğini yapmıyor. Kendisini atayan siyasi parti genel başkanına diyet borcunu ödüyor, kapı kulu olmasının gereğini yapıyor. Şimdi bu kişinin hangi kararına güvenilir? Vereceği hangi karar bağımsız ve tarafsız olabilir? Kendisi istifa etmiyorsa da derhal görevden alınmalıdır. Muharrem İnce neden parti rozetini çıkardı? 81 milyonun da Cumhurbaşkanı olmak için. İşte 24 Haziran’dan sonra Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğu, Millet İttifakı da Meclis çoğunluğunu aldığı zaman, HSK’nın başındaki Adalet Bakanı ve Müsteşarını kuruldan çıkaracağız. Yargıç ve Savcılar çay toplamaya gitmeyecek, cübbe iliklemeye çalışmayacak bağımsız ve tarafsız olacaklar. Kimse merak etmesin, millet için geliyoruz.” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER