Esnek çalışma yok, SALGIN ÇOK...

19.11.2020         

Korona salgını artışını hızla sürdürürken, yeni tedbirlerde gelmeye devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarında pozitif vakalara rastlandığı, çalışanların tamamına test uygulandığı belirtilirken, çalışanlar şu ana kadar esnek çalışma modelinin uygulanmadığını belirttiler.

Korona salgını artışı yeniden hız kazanırken, tedbirlerde sıklaşmaya devam ediyor. Son olarak 81 ile gönderilen genelge ile belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı gibi tedbirler sıklaşırken, vaka haberleri de gelmeye devam ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarında pozitif vakalar görüldüğü ve tüm çalışanlara test uygulandığı açıklandı. Özellikle kamu kurumlarında pozitif vaka haberlerine sık sık rastlanırken, önceki haftalarda esnek esnek ve dönüşümlü çalışmaya dair yeni genelge Çanakkale Valiliği tarafından kamu kurumlarına iletilmişti. Çalışanlar birçok müdürlükte esnek çalışmanın uygulanmadığını ve tam zamanlı çalışmaya devam ettiklerini belirterek, ciddi risk altında olduklarını ifade ettiler. 

Çanakkale Valiliği tarafından kurum müdürlüklerine gönderilen genelgede esnek çalışma saatlerine geçildiği belirtilmiş genelgede; "İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün `Koronavirüs Ek Tedbirleri` konulu Genelgenin 3. Maddesine istinaden ve 657 Sayılı Devlet Memurlara Kanununun 100. Maddesi gereğince 09/11/2020 tarihinden itibaren ilimizde bulunan kamu kurumlarının günlük çalışma saatlerinde düzenlemeye gidilmiş olup, mesai çizelgesi aşağıda belirtilmiştir" ifadelerine yer verilmişti. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Terzioğlu Vakfı... gibi bazı kamu kurumu çalışanları bağlı oldukları bazı müdürlüklerde iş yoğunluğu nedeni ile dönüşümlü ve esnek çalışmanın uygulanmadığı ve tam zamanlı çalışmaya devam ettiklerini belirttiler.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3307
Korona her yerde
28.11.2020    2244
On Numara - Yusuf Eroğlu
26.11.2020    1028