Etkinlikler hız kesmiyor

01.06.2018         

Çanakkale Belediyesi tarafından başlatılan ve geleneksel hale gelen Kültür-Sanat Etkinlikleri, kapsamında, Haziran ayı boyunca, sergiden konsere, Ramazan eğlencelerinden, sportif faaliyetlere kadar 7'den 70'e tüm vatandaşlara hitap eden bir takvim hazırlandı.

 Çanakkale Belediyesi tarafından başlatılan ve geleneksel hale gelen Kültür-Sanat Etkinlikleri, Haziran ayı boyunca vatandaşlarla buluşmaya devam edecek. Belediye, Ramazan Ayı boyunca çeşitli faaliyetlerle vatandaşları aktivitelere teşvik ederken, vatandaşlar her yıl düzenli olarak gerçekleşen Kültür-Sanat Etkinlikleri’ne davet edildi. Belediye resmi sitesinden yapılan açıklamada, etkinliklerle ilgili bilgi verildi.  Belediye tarafından yapılan açıklamada; “Özgürlük Parkı’nda saat 21,30’da gerçekleşecek olan Yaz Konserleri kapsamında 2 Haziran Cumartesi günü Nev, 9 Haziran Cumartesi günü İmera, 16 Haziran Cumartesi günü Sadık Gürbüz, 30 Haziran Cumartesi günü de Hüseyin Turan sahne alacak. Merkez katılımcıların sahne alacağı “Damda Deli Var – Mu Ni” isimli tiyatro gösterisi 21 Haziran Perşembe günü saat 14,00’te Altın Yıllar Yaşam Merkezinde sahnelenecek. Yine Altın Yıllar Yaşam Merkezinin Karma Sergi, Konser ve Halk Oyunları Gösterisinden oluşan Yaza Merhaba Etkinlikleri de 20 Haziran Çarşamba günü saat 17,30’da başlayacak” denildi. 

 
Sergiler, devam ediyor… 
Haziran ayı içerisinden belediye tarafından düzenlenecek etkinliklerle ilgili yapılan açıklamada; “Haziran ayında kentte pek çok sergi de ziyaret edilebilecek. Bu kapsamda, Gülçin Karaca’nın ‘Kıyıda’ isimli resim sergisi 19 Haziran Salı günü saat 18,00’de Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyarete açılacak. Sergi, 30 Haziran tarihine kadar ziyaret edilebilir. Bununla birlikte devam eden süreli sergileri de ziyaret edebilirsiniz. ‘Kentte Saat’ sergisi kentin zaman ölçen mekânları muvakkithane, saat kulesi, güneş saati ve saatçi esnafının hikâyesini kentli ile buluşuyor. Sergi, Müze Eyüp Görgüler Süreli Sergi Salonu’nda 20 Haziran 2018 tarihine kadar açık kalacak olup Pazartesi günleri hariç her gün 10,00 – 19,00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. ‘Çanakkale Seramikleri Koleksiyonu’ Mehmet Uzuner’in Sergisi 31 Aralık tarihine kadar Seramik Müzesinde ziyarete açık kalacak. ‘Çanakkale’den Troya’ya’ isimli İsmail Bütün ve Kursiyerlerinin eserlerinden oluşan sergi, 18 Temmuz tarihine kadar Seramik Müzesinde ziyaret edilebilir” denildi. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER