Eyvah eyvah... Çin modeli yok, cin modeli varmış!!!

27.12.2021          Değerli Okurlarım;

Yeni Maliye Bakanımız Nurettin Nebati çok cevval çıktı. “Çin modeli değil, cin modeli” dedi. Fakat millet anlamadı. Resmen cin çarpmışa döndürdü. Kendi ağzıyla söyledi ve ekledi. Ne demişti hatırlayalım… “Çarpılan kim oldu? Küçük sermayesi olan garibanlar.” dedi.

Nebati ne de olsa Berat Albayrak’ın çırağı. Bilal Erdoğan’ın TÜRGEV’de yardımcısı iken bir anda çıkıverdi ön plana ve Maliye Bakanı oluverdi. Fırıldak önceden kurulmuştu. Biz de öylece bakıyoruz.

Doların düştüğü gün ve ertesi gün Kerem Alışık ve ailesinin lirayı öven Halk Bank reklamı ele veriyor. Uyumaya devam edin. Nerede sıfır araçlar? Neden soran yok? Kim uyandırdı onları da piyasaya araç sürmediler? İnsanların her duygusuyla oynadınız yeter artık. O gece dolardan voleyi kim vurdu araştıran var mı? Döviz ve altınları kimler bozdurdu bunu saklayabilir misiniz? Yarın çıkmaz ise bir gün çıkar ortaya. Bu tezgaha ortak olanlar, bu bedeli ödemeyecek mi sanıyorsunuz? Haberleri bazı televizyon kanallarında dinler iken kanım donuyor neredeyse.

Cumhurbaşkanımız diyor ki : “CHP’li belediyeler terör örgütü üyelerini işe almış” Bu doğru ise Çanakkale’mizin deyimi ile eyvah eyvah… Ama bilgi yanlış ise gerçekten yine eyvah eyvah ülkemin hallerine...

Zaten şuanda Cumhur İttifakının araştırma ve söylemlerine göre ülkenin yüzde 49’u terör örgütü üyesi sayalım. Ergenekon, Balyoz, KCK, PKK, DHKPC, TİKKO, FETÖ…  Bunların hepsi, neredeyse Millet İttifakı şemsiyesi altında birleşmişler(!)

Bu iktidarın iddiası ve bu doğru ise ülkemizde bin tane daha cezaevi yapmamız gerekiyor.

Değerli Okurlarım; Gelin hep beraber iyice araştıralım. Bütün televizyon kanallarını sırayla takip edelim. Bütün köşe yazarlarını takip edelim. Mutlaka ortasını buluruz hep beraber. Bu kadar basit olmamalı hemen terörist yaftası yapıştırmak!... Melih Gökçek görevden neden alındı? Acaba İstanbul Belediye Başkanı neden alınmıştı? Ölünün arkasından konuşmamak adına ismini zikretmeyeceğim. Durup dururken seçilmiş belediye başkanları, iktidarın göz bebekleri neden alınmıştı? Durup dururken olmamıştır. Bunların tipini mi beğenmediniz de görevden aldınız? Soruşturma bile yok ortada. Bu ülke öyle kolay kurulmadı. Bir de bu belediyelerin bilbordlara dünyanın parası harcanarak “Biz sizin için şunu yaptık, bu hizmeti yaptık, bu hizmetleri yapacağız…” gibi reklamlar asması büyük israf.

Halkımızın gözleri kör mü dünyanın parası harcanarak reklamlarınızı yapıyorsunuz?

Ben buradan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suç duyurusunda bulunuyorum. Sağı da, solu da, muhafazakarı da fark etmez. Kendini öven belediye başkanını soruşturup, ceza almasını sağlamasını vatandaş olarak canı gönülden isterim. Ellerinde yirmi otuz bin liralık telefonlar var. Zaten 7/24 insanlar telefonlarda sörç yapıyor, ne işler yapmış iseniz buralardan tanıtsanız olmaz mı? En azından bilboardlara gerçek reklam veren insanlar gelir. Getirse belediyelere olmaz mı?  Kocaman fotoğraflarını asıyor belediye başkanları. “Bayramınız mübarek olsun, Kandiliniz mübarek olsun…” Ağalar o kağıtların, bilboardların masrafları bizim cebimizden çıkıyor.

Yazıklar olsun size ki milletin hakkını fotoğraflarınızı asarak haram ediyorsunuz. Bu nedir? Bu değirmenin suyu nereden akıyor? Cebinizden bile verseniz israf günahtır. Cebinden veren yok da olsa bile seçim olur. Neyse olabilir… 5 yıl duruyorsunuz o makamlarda. Her Allah’ın günü fotoğraflarınız bilboardlarda.

Siz kim oluyorsunuz halkın parasını çar çur ediyorsunuz? Sizin fotoğraflarınızı her gün duvarlarda, bilboardlarda görmek zorunda mıyız?

Hepinizin hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Sonuna kadar da gideceğim bu ülkenin bir ferdi olarak. Bunu da söylüyorum bütün seçilmiş belediye başkanlarına. Gelin uyun bu çağrıma. Bugünü milat kabul edelim ve vazgeçelim bu israftan. Vatanımıza hep beraber sahip çıkalım. Birbirimizi uyaralım, el ele verir isek başaramayacağımız hiç bir sorun kalmaz.

Tüm vatandaşlarımızın bu konuya eğilmelerine çağrımdır...


1616

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER