Fatura Emre Belözoğlu'na

11.04.2021         mail@canakkaleolay.com

Son iki transfer döneminde, Sarı-Lacivertli kulübe bal yapmayan, silik ve yıpranmış futbolcuları aldırarak, Fenerbahçe'yi sıradan bir takım kimliğine sokan Sportif Direktör Emre Belözoğlu, gelinen bu başarısızlık noktasında 1 numaralı sorumludur.

 Ona, güvenerek, inanan Başkan Ali Koç da tercih hatalıdır. Emre Belözoğlu, 2 maç ta olsa, takımının teknik sorumlusu idi. Ne değişti. Hiçbir şey. İsabetsiz transferlerle, çarpık oluşturulan kadro Erol Bulut’un başını yedi, şimdi ise sırada Emre Belözoğlu var. İnancım odur ki, bir – iki maçta daha yaşanacak puan kaybından sonra Emre tası – tarağı toplayıp, kulüpten ayrılacaktır. Böyle de olması lazım, Milyonlarca taraftar, ne Ali Koç’u ne Emre Belözoğlu’nu tanır. Sadece, Fenerbahçe’den geçmişine yakışan futbol ve başarı ister. Esasen, Fenerbahçe’nin bu denli sevilmesini sağlayan, 1907’den buyana kazandığı  Şampiyonluklardır.  2 haftalık süreçte bu takıma Emre dokundu ‘Fark var’ diyemiyorsak, sezon başından buyana gelen süreç  irdelenmelidir. Yani, bu olumsuz tablonun tek aktörü Emre Belözoğlu’dur. O zaman, başarısız olan gider, yerine başarılı olacağına inanılan gelir.        

****

Galatasaray eriyor!

Sarı-Kırmızılı takım, Ç.Rize ve A.Hatay müsabakalarının  ardından F.Karagümrük maçında da kayba uğradı. Fenerbahçe gibi, Şampiyonluk yarışında onarılmaz bir yara daha aldı. Yani ha Fener, ha G.Saray. Yok aslında birbirlerinden farkları, bunlar Süper Ligin sıradan takımları. Geçti artık o eski sezonlar. Yabancı futbolcuların kalitelileri kimde ise o takım başarılı oluyor. Önce şunu kabul edelim ki, her sezon uzun süreli cezaları nedeniyle sahada takımını yalnız bırakan Fatih Terim’in ‘Hocalık’ serüveni artık erozyona uğradı. Sarı-Kırmızılı kulübe zarar vermeye başlayan Terim, hala daha görevde ise pes doğrusu. Galatasaray’da yönetim ve hoca vara yoğa konuşuyor. Ama, oyun alanı içinde Teknik Direktör ve genelde yıpranmış oyuncular hiç konuşamuyor. Fatih Terim, Dünya Yıldızı Falcao’yu, F.Karagümrük maçında kulübeye mahkum ediyor. Hem de gole ihtiyaç duyduğu böyle bir maçta.  Cim-Bom-Bom şampiyonluktan uzaklaşıyor, teknik heyeti de seyrediyor. Ama, reaksiyon gösteren bile yok. Çünkü, kendisini yönetimin üstünde gören Terim, kulübü idare etmekten takımı yönetemiyor. Şimdi gelelim maçta düdük çalan Ali Palabıyık ile VAR’da görevli Suat Arslanboğa’ya. Beynelmilel Futbol Oyun Kuralları diyor ki; maçı hakem yönetir. Ama, bu karşılaşmayı hakem değil, VAR kararları yönetti. Palabıyık Galatasaray için, Suat Arslanboğa da adaletin tecelli etmesi için çalıştı. Ali Palabıyık’ın müsabakanın sonuç ve skoruna doğrudan etki edecek hatalı kritik kararlarının tamamını düzelttiren Suat Arslanboğa, soy ismine yakışır biçimde, hakemliğin onuru ile birlikte MHK’yı da kurtardı. Böyle aciz bir hakemlik olamayacağına göre, Ali Palabıyık’a tavsiyemiz, acilen asli görevine dönmesi olacaktır. Netice itibarıyla, Fenerbahçe’den sonra Galatasaray da lige havlu attı. Bitime 9 hafta kala meydan Beşiktaş’a kaldı.


1487

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608