Fenerbahçe yolunu şaşırdı!

20.02.2017         mail@canakkaleolay.com

Kabul edelim ki, 110 yıllık Sarı-Lacivertli kulüp, futbolda belki de en kötü dönemlerini geçiriyor. Aziz Yıldırım, yıllardan buyana izlediği yanlış ve hatalı transfer politikaları ile Fenerbahçe`ye el freni oluşturmaktan öte birşey yapmadı. Eğer, kulüpler inşaat faaliyetleri ile yönetilselerdi, vaktiyle Mimar Sinan`dan başlayarak, o dönemlerin yapı ustaları spora el atarlardı. Aziz`in `Ben ağanın üstüne b.. istemem` anlayışı ile yaptığı agresiflikleri burada anlatmaya kalksak, bitiremeyiz.

 Kadıköy`e gelmiş en iyi yabancı Alex`in gönderiliş şeklinden tutun da, başta Uğur Dündar ve Koramiral Atilla Kıyat`la birlikte diğer başarılı yöneticileri  kulübün dışında bırakan Aziz Yıldırım, şimdi mecburen bir başka ağresif Mahmut Uslu`nun dümen suyuna girdi.  Yaşım ve birikimim nedeniyle bu sezon 59 ncusu  oynanan Türkiye Süper Ligi`nin tümünü ya çıplak gözle ya da televizyon ekranlarından izledim. Bu denli zayıf kadrolu bir Fenerbahçe takımını hiç görmedim. Sezon başında gönderilen hocalar, Brezilya`da oyuncu izleyen eski futbolcular, yönetim kurulu üyeleri, Fenerbahçe`nin yan kuruluşları olan dernekler hepsi fiğürandan ibaret. Koskoca Fener erim erim eriyor. Sarı-Lacivertli kulübün önde gelen unsurları ruya aleminde geziyor. Yorumumu uzun tutmamak için şimdi gelelim bugünkü kadro yapısına .... Allah aşkına, Fenerbahçe`nin süper değil, iyi oyuncusu kim ? Bir Allah`ın kulu bunu söyleyebilir mi ? Bu mümkün değil.  Aziz Yıldırım, geçen sezon yaptığı hatalı dış transferlerle Fenerbahçe`nin canına ot tıkadı. Kulübü borçlandırdı. UEFA`nın mali kriterlerine takıldı.  Oluşturduğu çarpık kadro ile hem kendisini hem de koskoca kulübü ateşlere attı. Takım`da öyle kötü bir futbolcu portföyü var ki, tecrübeli Hollandalı hoca bile kaleci dahil, sahaya 7 savunma oyuncusu ile çıkmaktan başka seçenek bulamıyor. Bu, şu demek `Aman gol yiyerek, geriye düşmeyelim` Hocayı haklı da görebiliriz. Çünkü, bu takımın orta sahası yok, hücumu ise hak getire. Bunun böyle olduğunu sizlere bir de istatistiki verilerle açıklayayım. Fenerbahçe 26 maçtan buyana oynadığı müsabakalarda geriye düştüğü hiçbir maçı kazanamadı. Takıma bak takıma. Gülerler insana. Peki ne yapmak lazım. Çok basit. Sevimli Fenerbahçe`yi, sevimsiz kulüp konumuna getiren, başkanlığının dörtte üçünü cezalı olarak geçiren, başta Aziz Yıldırım ve yönetimi ile teknik heyet ve futbolcuların tümünü Kadıköy`den uzaklaştırmak gerekir.  Kadroların tamamı kokuşmuş Fenerbahçe`nin yepyeni, modern ve çağdaş metodlarla yönetilmesi ve teknik kadro ile futbolcuların bu anlayışta yapılandırılmasından başka hiçbir seçenek yok. Ne entresandır Aziz Yıldırım, sezon sonunda futbolcuların tümünü satacağını söylüyor. Geç olsa da doğru olan budur. Aziz Yıldırım, inşallah seçimli kongrede delegeler de seni satar.  

Not; Bu yorumumu yazdığımda Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı oynanmamıştı. Ancak, bu karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun, Fenerbahçe`ye ait değer yargılarımda hiçbir değişiklik olmayacaktır.


9771

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    683
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    614