Festival etkinlikleri beğeni topladı

14.08.2021         

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Uluslararası Troia Festivali kapsamında renkli etkinlikler kentlilerle buluşmaya devam ediyor.

Festivalin dördüncü gününde de Halk Bahçesi`nde kurulu bulunan birbirinden renkli ve çeşitli stantları Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da eşi Hale Gökhan ile birlikte gezdi. Stant sahipleriyle bir araya gelerek bir süre sohbet eden Başkan Gökhan, çalışmalar ve eserlere ilişkin de bilgiler aldı. Halk Bahçesinde yerel emekler etkinlikleri, Çanakkale Seramik Atölyeleri performans ve ürün tanıtımları, Çanakkale Sanatçıları El Sanatları ve Ürünleri stantları, çocuk aktiviteleri, sihirli balon gösterimi, maskot bando ve animasyon programları festivalin son günü olan bugün de Çanakkalelilerle buluşacak. Öte yandan festivalin dördüncü gününde "Mandıra Filozofu" olarak hafızalara kazınan Müfit Can Saçıntı`nın `Her şeye Karşıyım` isimli söyleşisi de kentlilerden büyük ilgi gördü. Halk Bahçesi`nde gerçekleşen keyifli söyleşiye eşi Hale Gökhan ile birlikte katılan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, program sonunda Saçıntı`ya seramik tabak takdiminde bulundu.
12 Ağustos akşamının bir diğer renkli etkinliği de Amfi Tiyatro`da gerçekleşti. Levent Üzümcü Tiyatrosu ve İzmir Halk Tiyatrosu ortaklığında sahnelenen `Aziz Nesin Kabare` oyunu, kentlilerden büyük beğeni topladı. Başkan Gökhan ve eşi Hale Gökhan`ın da izleyiciler arasında bulunduğu oyun, büyük alkış aldı. Oyun sonunda sahneye çıkan Başkan Gökhan, tüm oyunculara ve ekibe teşekkürlerini sunarak seramik takdim etti.
(Haber Merkezi) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER