Festivale "Troya Efsanesi Operası" damga vurdu

14.08.2018         

Dünyaca ünlü pek çok sanatçının da katıldığı ?55. Uluslararası Troia Festivali? etkinlikleri dördüncü gününde de hız kesmeden devam etti. Büyük ilgi gören etkinliklerin dördüncü gününde, Çimenlik Kalesi?nde düzenlenen "Troya Efsanesi Operası" festivale damga vurdu. Aynı zamanda, Özgürlük Parkı?nda Resul Dindar ile Karadeniz rüzgarı esti.

 Muhteşem Süleyman ve Kösem Sultan operalarıyla dünyaca tanınan sanatçı Tevfik Akbaşlı tarafından bestelenen, Homeros’un İlyada Destanı ışığında Işık Noyan librettosu ile hazırlanan Aytaç Manizade yönetiminde sahnelenen Troya Efsanesi Operasının dünya prömiyerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan başta olmak üzere çok sayıda kentli katıldı. Çimenlik Kalesi’nin tarihi atmosferinde sahnelenen opera, başta sanatçıların ve orkestranın performansları olmak üzere kostümleri, dekorları, müzikleri ve anlatımıyla izleyicilerden tam not aldı. 

 
“Özgürlük Parkı’nda Karadeniz rüzgarı esti”
Festival kapsamında aynı akşam Özgürlük Parkı’nda da Karadeniz şarkılarının sevilen sesi Resul Dindar sahne aldı. Dindar, Özgürlük Parkı’nda buluştuğu çok sayıda kentliyle hep bir ağızdan şarkılar söyleyerek keyifli bir geceye imza attı. Konser bitiminde Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kurt, Resul Dindar’a teşekkür ederek, çiçek ve geleneksel Çanakkale seramiği takdiminde bulundu. (Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER