Filyasyon ekibi Brezilya-Arjantin maçını bastı!

06.09.2021         

2022 Dünya Kupası Güney Amerika Grup Elemeleri'nde karşı karşıya gelen ve tüm dünyadaki futbol severlerin heyecanla beklediği Brezilya-Arjantin maçında büyük bir skandal yaşandı. Brezilyalı filyasyon ekibi Arjantinli bazı futbolcuları sınırdışı etmek istedi.

Dünya futbolunun iki önemli ekibi, Brezilya ile Arjantin, önceki akşam karşı karşıya gelirken dünya futbol tarihine geçecek bir olay yaşandı. Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu Yetkilileri, İngiltere`den gelen Arjantinli oyuncular Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Emiliano Buendia`yı maçın oynandığı anda sınır dışı etmek istedi. Sahaya giren bir görevlinin futbolcularla tartışması sonrası Arjantin Milli Takımı ve hakemler soyunma odasına gitti, maç ertelendi. Arena Corinthians Stadı`nda oynanan maçın ilk dakikalarında Arjantinli oyuncular, Brezilya Sağlık Kurulu yetkililerin sahaya girmeye teşebbüs etmesinin ardından maçı yarıda bırakarak hakemle birlikte soyunma odasına yöneldi. Maç öncesinde sorunun çözülmemesinin ardından yetkililerin, karşılaşma sırasında söz konusu oyuncuları karantinaya almak istemesi nedeniyle maçın yarıda kaldığı belirtildi. Arjantin Futbol Federasyonu, mücadele oynanırken yaşanan olaylardan sonra maçın askıya alındığı bilgisini paylaşırken bekleme sürdü. Sonrasında Arjantin`in kaptanı Lionel Messi ve Arjantin Teknik Direktörü Lionel Scaloni oyun alanına dönerken Brezilyalı futbolcular ve yetkililerle görüştükten sonra yeniden soyunma odasına girdi.
 
Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), karşılaşmanın ertelendiğini duyururken, hakem ve gözlemcilerin ise maç raporunu FIFA Disiplin Komitesi`ne ileteceğini ve son kararın da FIFA Disiplin Komitesi tarafından verileceğini açıkladı.
(Kaynak: Fanatik)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER