Futbol maçında dostluk kazandı

23.06.2022         

1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı sezon hazırlıklarını devam ettiriyor. Spor kulübü, Etili Seramik Fabrikalarının daveti üzerine, Çan'da dostluk maçı yaptı.

1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Çan ilçesine bağlı Etili köyünde bulunan Etili Seramik Fabrikalarının daveti üzerine Etili köyüne gelen 1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı Başkanı Nuray Işık Telli, Takım Antrenörü Akif Telli ve Futsal Takımı sporcularını Etili Seramik Üretim Müdürü Nazım Savaş karşıladı. Kızılcıklık Parkında bir süre dinlenen sporcular akşamda halı sahada Etili Spor Kulübü Futbol takımı ile dostluk maçı yaparak sezon öncesi hazırlıklarını sürdürdüler. 
"Hem antrenman hem dostluk maçı"
Futsal Antrenörü Akif Telli, "1915 Çanakkale Spor Kulübü Görme Engelliler Futsal Takımı, görme engelliler Futsal 1. Lig`te oynuyor. 25 Haziran - 3 Temmuz tarihlerinde de Aksaray ilinde Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarına başlayacağız. Onun öncesinde Etili`ye Etili Seramik Fabrikalarının daveti üzerine geldik. Bir dostluk maçı gerçekleştirdik. Güzelde bir maç oldu. Etili Seramik`e, Fabrika Müdürü Selçuk Tülek`e, müdürlerine ve çalışanlarına bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz. Turnuva öncesi sporcularımız içinde hem antrenman oldu hem bir dostluk tanışma maçı oldu. Maçlarında serilerinin devamını da yapmayı planlıyoruz" dedi. 
"Kardeşçe bir maç oldu"
Etili Seramik Fabrikaları Üretim Müdürü Nazım Savaş, "1915 Çanakkale Görme Engelliler Spor Klubüne bizim davetimizi kabul ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Geldiler tanışma fırsatını bulduk. Futsal gibi zorlu bir spor salonunda bu sporu yapmak onlar içinde çok önemli. Bizde duyunca heyecanlandık, bizim de bir takımımız var. Ama bizimkisi fabrikanın sponsor olduğu amatör bir kulüp. Kardeşçe bir maç oldu. Kendilerine başarılar diliyoruz" sözlerine yer verdi.
(Damla Yeltekin)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    680
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    610