GEMİYİ GÜVENİLİR LİMANA ÇEKMİŞ!

18.04.2018         turgutcamer@hotmail.com

Değerli okurlarım on gün önce Doğan Medyanın patronu Aydın Doğan 'ana akımını' Demirören Grubuna teslim ederken "Gemiyi güvenilir limana çektim" demişti.

 

 

***

            Gerçekten o liman güvenilir mi? Burada biraz olsun hafızamıza başvuralım…  

O limanın sahibi bir zamanlar ‘nereden girdim bu işe’ diye telefonda ağlayan Demirören değil miydi? Ne oldu da o işe girdiğine pişman olduğunu haykıran kişi devir teslim töreninde güleç yüzle karşımıza çıkabiliyor!

            Şaşırmayalım… Tabii ki çıkar. Çünkü AKP gözlüğü ile gazetecilik yapmak ballı prim getiriyor. İktidarı sabah-akşam parlatarak öv ve karşılığını da deve yükü ile gör! Halktan gerçekleri kaçır bak nasıl ödüllendiriliyorsun!

·         Nasıl mı? Şöyle;

            Sakın haaa TV’lerinde 16 yıllık iktidarı eleştireyim deme…

            Hele hele Cumhurbaşkanına, Başbakana ya da bir Bakana halkın çıkarına olmayan icraatları nedeniyle-hem de canlı yayında- sakın soru sorayım deme…

            (Zaten yıllardır kah Doğan Medya kah Demirören Medyası sözünü ettiğim disipline(!) el hak uydular.)

            Böylece son satıcı ve alıcıyla Türkiye’de ana akım gazetecilik jübilesini yapmış oldu!

            Dolayısıyla şimdi ödüllendirilmeyi daha çok hak ediyorlar!

            *Aslında medyanın; siyasetçileri, ülkeyi yönetenleri demokrasi adına denetleyen ve her fırsatta demokrasinin erdemlerini ve vazgeçilmezliğini vurgulayan bir işlevi vardır. Ama ne gam…  O son satıcı ve o son alıcı için yaşamsal olan medyanın işlevi değil kendilerinin ticari yaşamları… Yani niyet okursak; öyle 4. Güç falan bizi ilgilendirmez demeye getiriyorlar!

            İyi de arkadaş ya ticareti seçeceksiniz ya da medyanın gücünü halkın çıkarına kullanacaksınız. Öyle yapar ‘MIŞ’ gibi yapmayacaksınız. Ayni anda hem haklı hem de haksız olamazsınız. Ya haklısınız ya da haksız…

            Yani özetle; halka hizmet etmek niyetindeyseniz mütareke medyasının işlevini terk edeceksiniz!.. VAR MISINIZ!?

***

            Sevgili Çanakkale OLAY okurları hiçbir dönemde iktidarla medya bu kadar yüz göz olmamıştı. Gemiyi ağlamadan sevinçle alanın(!) nasıl ödüllendirildiğine bir mercek tutalım bakalım ne göreceğiz.

            Sevinçli alıcı Demirören Ziraat Bankasının 700 milyon dolar parasıyla alıyor Doğan Medyayı. Bu para için 2 yıl boyunca tek kuruş ödemeyecek. Çünkü sözleşme 2 yıl ödemesiz… İlk ödeme 2020’de başlayacağına göre siz şimdiden AKP yalakalığının daniskasını izlemeye başlayabilirsiniz!

SON SÖZ: Köylünün çiftçinin bankası olan T.C. Ziraat Bankasına medya alma görevi verenleri kınıyorum… T.Ç.

            


6705
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER