GESTAŞ'tan Kurban Bayramı'na özel tedbir

18.08.2018         

Kurban Bayramı tatili beraberinde trafik yoğunluğunu da getirdi. GESTAŞ çalışanları, yoğunluğu en aza indirmek için bazı tedbirler aldılar. Yapılan açıklamada Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattında 7 gemi hizmet veriyor.

 Her bayram öncesi ve sonrası yaşanan trafik yoğunluğu sürücülerin korkulu rüyası olmuştu. Her yıl yaşanan trafik yoğunluğunun bu yıl yaşanmaması için belirli tedbirler alındı. Araç sürücülerinin korkulu rüyası haline gelen trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi için çalışmalar başlatıldı. GESTAŞ tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattında 7 gemi, Lapseki-Gelibolu hattında 4 gemi, Gökçeada-Kabatepe hattında 3 gemi, Geyikli-Bozcaada hattında 2 gemi, Güney Marmara hattında 1 gemiyle hizmet verilecektir” denildi. 

 
“Çanakkale İskelesi, 3 araçlık gişeyle hizmet vermeye başlamıştır”
Kurban Bayramı öncesinde Çanakkale İskele’sinde 3 araç geçişinin sağlandığı belirtilen açıklamada; “Boğaz hattında saatsiz ring seferlerle, Adalar hattında da tarifeye ek, ek seferler gerçekleşecektir. Kurban Bayramı öncesinde Çanakkale İskelesi, 3 araç gişeyle hizmet vermeye başlamıştır. Lapseki İskelesi’nde bir süredir devam eden iskele betonarme güçlendirme çalışması, bayram öncesi itibariyle tamamlanmıştır. Bayram boyunca Lapseki İskelesi tek değil, iki rampayla hizmet verecektir. Bayramdan bir süre sonra da 3 rampa olarak hizmet vermeye başlayacaktır. Eceabat ve Lapseki gibi yoğun olan iskelelerimize ekstra birer gişe eklenmiştir. İki noktada araçların biletleme işlemleri iskeleye varmadan yapılmakta böylece feribota yüklemenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi amaçlanmaktadır” denildi.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER