GÖKÇEADA'NIN ÖĞRETMENEVİ

01.08.2018         turgutcamer@hotmail.com

Değerli okurlarım, öğretmen oğlum 28-29 Temmuz günleri için Gökçeada Öğretmenevinden rezervasyon yaptırmış. 28 Temmuz Cumartesi günü Eceabat-Kabatepe Limanından hareket eden Gestaş'a ait feribotla Gökçeada'nın Kuzu Limanına 1.5 saatte ulaştık. Kuzu Limanından adanın merkezine aracınızla 8 Km sonra varıyorsunuz.

 

 

***

            Öğretmenevindeki 103 numaralı odaya, 6.5 yaşındaki torunum ve eşimle birlikte yerleştik. Sonra da adanın merkezindeki çarşıları gezdik, yemek, dondurma yedik. Gece saat 22:30 sularında yataklarımıza yattık. Ancak uyumak ne mümkün!..

             Öğretmenevinin önündeki parkta banklara ve sandalyelere oturmuş 6-7 kişi yüksek sesle bağırarak küfürlü konuşuyor. Bu konuşmaların yapıldığı yer ile Öğretmenevinin arasındaki mesafe 15-20 metre kadar… Bu yüksek desibeldeki bağırarak galizli konuşmalar; belki de bana inanmayacaksınız ama sabaha karşı 3.5-4’e kadar sürdü ve biz uyuyamadık.

            *Sabrederek bekledim ki; öğretmenevi yöneticisi konaklayanların rahatsız olabileceğini düşünerek emniyete haber verip o densiz kendini bilmezleri susturur diye… Ama nerde öyle duyarlılık, ara ki bulasın (!)

            Ancak bu duyarsızlığa hiç şaşırmadım. Neden biliyor musunuz?

            - Odamızın tuvalet ve banyosunun havalandırması yok.

            - Lavabonun aynası var, ama diş fırçası ve diş macununu koyacak yer yok. Varmış ama kırılmış, yenilemek akla gelmemiş (!)

            - Lavaboda elinizi yüzünüzü yıkıyorsunuz ama havlu asacağı yok. Çarşıdan havlu asacağı alıp aynanın iki yanına yapıştırdım!

            - Tuvalet kağıdını asacak aparat kırılmış, ama yerine yenisini takmak akla gelmemiş (!)

            - Kahvaltı yok.

***

            Sevgili Çanakkale OLAY okurları Gökçeada Öğretmenevi kendi Web Sitesinde tanıtımını bakınız nasıl yapmış:

            Gökçeada Öğretmenevi olarak vizyonumuz; Sosyal paydaların beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak, değişime açık, güçlü bir kültüre ve müşteri odaklı hizmet anlayışına sahip, toplumsal sorumluluk bilincinde bir kurum olmaktır.

            Gökçeada Öğretmenevi olarak misyonumuz; Sosyal paydaların konaklama ihtiyaçlarını karşılamak ve turizm-otelcilik sektöründe ihtiyaç duyulan eğitilmiş ara eleman gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak ve bunun yanında üyelerin yeme-içme, dinlenme ve eğlenme ihtiyaçlarını karşılamak.

·         Ne denli ideal ve mantıklı vizyon - misyon açıklaması değil mi? Ancak görünen adam sendecilik ve gerçekler bambaşka...

Gökçeada Öğretmenevinin yöneticisi ya da sorumlusu Abdullah Akmugan’ı hiç görmedik, acaba ek işte mi çalışıyor diye de düşünmedik değil! Bize eşi yardımcı oldu.

            *İkinci gün de (29 Temmuz) rezervasyonumuz vardı ama bir gece daha orada konaklayamaz, o vurdumduymazlıkları sindiremezdik. Öğretmenevini sabah 10’da terk ettik.

            - Ne acı ve yazık ki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir öğretmenevinin hali pür melali böyle… Üzülerek yazdıklarımı abartılı bulanlar var ise; öğretmenevi için yapılan çoğu olumsuz yorumları öğretmenevinin sitesine de girip okuyabilirler….

SON SÖZ: Gökçeada İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Hüseyin Çınar’ı, kaleme aldıklarımı doğrulama testine tabi tutmaya çağırıyorum!.. T.Ç.


10633

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER