Gelecek Partisi'nde deprem!

02.11.2021         

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi, Çanakkale'de beklentilerin uzağında kaldı. Teşkilatlanmada sorunlar olduğu kulislerde dile getirilirken, Çan'dan gelen istifa haberleri siyasetin dikkat çekici gündemlerinden biri oldu. Çan'da İlçe Başkanı Ferudun Algan ile birlikte Kadın ve Gençlik Kolları başkanları da dahil olmak üzere toplam 27 kişilik yönetim kurulu istifa etti.

Gelecek Partisi Çan İlçe Başkanı Ferudun Algan, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları da dahil olmak üzere 27 kişilik ilçe yönetimiyle birlikte istifa ettiğini duyurdu. Partisi ile ilgili sorun olmadığını dile getiren Algan, Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun`u eleştirdi. "4 Haziran 2020 tarihinde severek atanmış bulunduğum, Gelecek Partisi Kurucu Çan İlçe Başkanlığına gurur ve onur duyarak devam ettim" diyen Algan, "Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu`yla yürümek benim için onur ve gurur oldu. Fakat...Yoğun olan işimlerim ve kısıtlı zamanım sebebiyle... Ayrıca 8 ay önce atanan yeni İl Başkanıyla ve yönetimiyle uyumsuz olduğum ve birlikte çalışmak istemediğim için bana layık görülen Gelecek Partisi Kurucu Çan ilçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" dedi. 
Siyasi parti değişimi olmayacak!...
Algan, siyasi parti üyeliğinin devam edeceğini ancak görev almayacağını ifade ederek; "Bu karara dayanarak 3 Ekim tarihinden itibaren Kadın Kolları Başkanım, Gençlik Kolları Başkanım ve tüm yönetimim dahil olmak üzere görevlerimize son verme kararı almış bulunmaktayız. Parti üyeliklerimizle birlikte Genel Başkanımız sn. Ahmet Davutoğlu`nun yolunda ve izinde yürümeye devam edeceğiz. Gelecek Partisi`ne gönül vermiş biz kurucular olarak partimizle hiçbir sorunumuz yoktur. Biz Partimize ikna edilenler değil, inananlar olarak bu Bayrağı kalbimizde, ruhumuzda, fikrimizde taşımaktan onur ve gurur duyacağız. Bundan sonra hiç bir parti mensubu olmak gibi bir çabamın olmadığını belirtmek isterim.
 
Ben yoluma ve ilk siyasi hayatıma Gelecek Partisi`nde olarak başladım ve Gelecek Partisi olarak da devam edeceğim. İlçe Başkanlığı yaptığım süre zarfı içerisinde kalp kırmışlığım olmasa da, bir yanlışım bir kusurum var ise affınıza sığınırım ve helalliğinizi isterim" dedi.
(Seçkin Sağlam) 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER