Gelibolu'da toplu sözleşme sevinci

16.04.2018         

Gelibolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri atılan imzalarla sonlandı. İki yıllık yapılan sözleşmede, işçilere verilen ücret zammı sosyal haklarla birlikte enflasyon oranının üzerinde belirlendi.

 Gelibolu Belediye Başkanlığı ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmeleri atılan imzalarla sona erdi. Belediye ile sendika beşinci kez iki yıllık sözleşme imzaladı. 74 işçiyi kapsayan, ‘15 Şubat 2018 ve 14 Şubat 2020’ tarihleri arasındaki dönemde geçerli olacak sözleşme Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ile Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden arasında imzalandı. İmzalanan sözleşme ile Gelibolu Belediyesi’nde çalışan işçilerin maaşına iki yıl sosyal haklarla birlikte enflasyon oranının üzerinde zam yapıldı. Başkanlık makamında yapılan imza töreninde Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden ve işyeri temsilcileri hazır bulundular.

 
“Çalışanlara hak ettiği değer verildi”
İmza töreninde kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, emekçiye her zaman olduğu gibi hak ettiği değeri fazlasıyla veren Belediye Başkanı Özacar’a bir kez daha teşekkür ettiklerini vurguladı. Özden; “Güzel bir sözleşme oldu. Belediye Başkanı sayın Özacar’a teşekkür ediyor, sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar da, toplu sözleşme görüşmelerinde daha önce olduğu gibi sendika ile ortak bir uzlaşma yolunu bulduklarını belirterek, “Sendika ile görev dönemimiz içerisinde beşinci kez iki yıllık sözleşme imzaladık. Emekçilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Belediye-İş Sendikası işyeri baş temsilcisi Mehmet Sancar da, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya vardıkları için mutlu olduklarını belirterek, Belediye Başkanı Özacar’a teşekkür ettiklerini bildirdi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER