Gelibolu ve Yenice'de kenevir operasyonları

24.06.2020         

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı, Gelibolu'da ve Yenice'de teknik takip sonucu yaptıkları operasyonlarda çok sayıda kenevir bitkisi ele geçirirken, toplam 5 kişi gözaltına alındı. Yenice operasyonunda iki kişi tutuklanırken, Gelibolu'da gözaltına alınan üç kişinin işlemlerinin halen devam ettiği öğrenildi.

 Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Yenice İlçesi Darıalan köyü Çeşmeler mevkii ormanlık arazi içerisine farklı noktalara yasadışı kenevir bitkisi ekimi yapıldığı tespit edildi. Jandarma’dan yapılan açıklamada, “Adli makamlar ile koordinasyon sağlanarak bölge teknik cihazlar ile takibe alınmıştır. 19 Haziran tarihinde şüpheli şahısların kenevir bitkilerini hasat ettikleri teknik cihazlar ile tespit edilmesi üzerine, bahse konu bölgeye operasyon icra edilmiştir. Yapılan operasyon sonucu; M.S. ve M.A isimli şahıslar suçüstü yakalanmışlardır. 3 ayrı ekim alanında İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile yapılan arama sonucu; 2 bin 653 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile 2 bin 653 kök kenevir bitkisi imha edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli M.S. ve M.A. isimli şahıslar çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edilmişlerdir” denildi.

 

Ormanlık araziye kenevir ekmişler!

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Gelibolu İlçesi Demirtepe köyü Doğanarslan mevkii ormanlık arazi içerisine yasadışı kenevir bitkisi ekimi yapıldığı tespit edilmiştir. 22 Haziran tarihinde şüpheli şahısların kenevir bitkilerinin bakımını yaptığı esnada yapılan operasyon sonucu; T.D, A.Ş ve A.S. isimli şahıslar suçüstü yakalanmıştır. Ekim alanında İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile yapılan arama sonucu; 27 kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile 27 kök kenevir bitkisi imha edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli T.D, A.Ş ve A.S. isimli şahıslar gözaltını alınarak işlemlerinin bitimine müteakip C.Savcılığına sevk edileceklerdir” denildi.

(Atilla Akın)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Kupa finali İstanbul'da
27.06.2020    2193
Kirazda tehlike çanları
27.06.2020    1827