Gençlerden tatlı bir girişim: "Stick Waffle…"

10.07.2017         

Çanakkale'de uluslararası ilişkiler bölümünde okuyan iki öğrenci, Stick Waffle çılgınlığını kente getirdi. Çubuk ve özel kaplarla sunulan waffle çeşitleri ise ilk günden büyük beğeni toplamayı başardı.

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi olan Nedim Can Bahçeci ve Kubilay Ahmet Çakmak, güzel bir girişimcilik örneği sergileyerek Troia Atı yanında ‘1N1K’ isimli seyyar bir büfe açtı. Yurt dışında örneğini gördükleri ‘Stick Waffle’ı Çanakkale’ye getirmek için uzun süre çalışmalar yaptığını söyleyen iki genç, nihayet hafta sonu büfelerini açtıklarını ifade etti. Tabak yerine çubukta ve özel bir kapta sunulan waffle çeşitleri, şuanda 5 TL’den satışa sunuluyor. ‘1N1K’ isimli seyyar büfe ile Stick Waffle satışına başlayan gençlerden Kubilay Ahmet Çakmak; “Bunun örneğini yurt dışında görmüştük.  Bu Türkiye’de bir ilk olacak. Markalaşma sürecine kadar gitme hedefinde olduğumuz bu işin Çanakkale’den doğmasını istedik. Nutella ve farklı süslemeler kullanıyoruz. Ayrıca her kesime hitap edebilmek için fiyatımızı da 5 TL olarak belirledik. Bunun herkes tarafından tadılmasını istiyoruz. Büfemizin tasarımı bize ait ve biraz maliyetli oldu. Projemizi Belediye Başkanımıza sunduk, beğendi ve bize bu yeri gösterdi. Kordona neşe katmayı da hedefliyoruz. Bugün ilk günümüz, ilk satışımız” dedi. 

 
“Hafif ve yemesi kolay”
Stick Waffle ürününün Çanakkale’deki ilk tüketicisi olan Ümmügül İşbilir ise; “ Ben çok beğendim ve fiyatı çok uygun buldum. Ayrıca çok hafif ve yemesi çok kolay. Genç arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu. ‘1N1K’ isimli seyyar bir büfe ile yola çıktıklarını söyleyen gençler, bu yolda giderek daha fazla başarılı olmak istediklerini söyledi. 
(Şebnem Özer)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER