Gerçek bir yıldız; Quaresma

10.12.2011         mail@canakkaleolay.com 
Bu denli yetenekli ve genç bir futbolcunun Beşiktaş’ta forma giymesi Türk futbolu adına büyük şans. Quaresma’yı izlerken büyük keyif alıyoruz. 
Çünkü; Kuvvetli fiziğinin verdiği avantajı, beyin gücü ile ayaklarına indiren Portekiz’li yıldız adeta bir futbol sihirbazı.
Top kazanmadaki hünerini kullanma becerisi ile süsleyen; orta değil, takım arkadaşına pas yapan Quaresma, adeta şov yapıyor.
Bir futbolcu için çok önemli olan sezgi ve beceriyi çabuklukla birleştirip, kontra atakta rakip kaleye en kısa yoldan giden yetenekli oyuncu adeta rüzgar gibi.
Yüksek tempoda oynanan oyunda baş rolü üstlenen ve forma giydiği her maça damgasını vuran Quaresma, en iyi savunmanın hücumdan geçtiğini çok iyi biliyor.
Telaş ile çabuk oynamayı birbirinden ayıran, bunu her enstantanede sergileyen Portekiz’li, yüksek kazanma arzusu ve hırsı ile takımının ateşleyicisi.
Mükemmel bir kanat oyuncusu olarak da dikkat çeken Quaresma, kaleye yeterli düzeyde şut atarak, gol şansını her vesileyle arttırıyor.
Tepeden tırnağa futbol kostümleriyle donanımlı süper yetenek Quaresma, kazanma stratejisini oyunun bütününe yayarak mücadele veriyor.
Yaptığı driplinglerle rakip savunmaların dengesini bozan, takım arkadaşlarına boş koridorlar açan Quaresma, gençliğinin bir tezahürü olarak çağdaş futbolun tüm gereksinimlerini sergiliyor.
Mükemmel birleşik hareketleri ile taraflı - tarafsız tüm futbol tutkunlarına müsabaka boyunca seyir keyfi veren Quaresma Allah vergisi yetenekleri ile adeta göz kamaştırıyor.

2910

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun