Gider'den anlamlı bağış

04.02.2019         

AKP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından kan ve kök hücre bağışı yapıldı. İl Binasında yapılan bağış kampanyasına, Belediye Başkan adayı Ayhan Gider de destek verdi.

 AKP Çanakkale İl Başkanlığı ve Çanakkale Kızılay Kan Merkezi ortaklığında kan ve kök hücre bağışı yapıldı. İl Binası’nda yapılan bağış kampanyasına üyeler yoğun ilgi gösterdiler. Kampanyaya, Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, İl Başkanı Gültekin Yıldız, İl ve Merkez İlçe yöneticileri ile çok sayıda AKP’li üye katıldı. Parti üyeleriyle birlikte kan ve kök hücre bağışında bulunan AKP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, kök hücre bağışının önemine değindi.  Gider, kan ve kök hücre bağışının ardından yaptığı açıklamada; “Bu yapılan faaliyetin belki de bağıştan da çıkarılarak görev haline getirilmesi lazım.  Çünkü biz hiç kimseye bir iyilik yapmıyoruz, görevimizi yapıyoruz.  Bugün onların ihtiyacı var, yarın bizim ihtiyacımız olur. Bu en büyük insani bir olay diye düşünüyorum. Bu anlamda farkındalık oluşturmanın da doğru olacağı kanaatindeyiz. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda hassas olmaya davet ediyoruz ve bunu sadece hatırlatıyorum. Çünkü biliyorum ki insanlarımız bu konuda zaten hassas. Sadece alışkanlık haline gelemedi bizde bu konu. Bundan dolayı belki gerek kan bağışı, gerek kök hücre bağışında eksiklikler var. Birde Kızılay sadece afet zamanlarında hatırlanmamalı. Bu tip kampanyalar da devamlı gündemde tutulmalı. Kızılay, hem ülkenin hem de dünyanın en eski STK’larından biri. Kendilerine bu kampanya için teşekkür ediyorum” dedi. 

 
“İnşallah yaptığımız bağışlar neticesinde bir hastaya şifa oluruz”
Bağış kampanyasının önemine değinen AKP İl Başkanı Yıldız; “ AK Parti İl Başkanlığı olarak, kanser hastalarının tedavisi için duyarlılık oluşturmak adına kampanya düzenledik. Katkı sunan teşkilat mensuplarına ve Belediye Başkan Adayımız Sayın Ayhan Gider’e teşekkür ediyorum.  Biliyorsunuz binlerce insan kök hücre bağışı için donör bekliyor.  Biz bugün hem kan bağışı alıyoruz hem de talep eden arkadaşlarımızdan kök hücre bağışı alıyoruz. İnşallah bizim de yaptığımız bağışlar neticesinde bir hastaya şifa oluruz” diye konuştu. 
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER