Gider müjdeyi verdi "Ayın 15'inden itibaren uçak seferlerimiz başlayacak"

07.03.2019         

Cumhur ittifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Çanakkale için çalışmalarını sürdürüyor. Gider, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul ? Çanakkale uçak seferlerinin yeniden başlaması kararlaştırıldı. AKP Belediye Başkan Adayı gider; Ayın "15'inden itibaren, İstanbul Atatürk Havalimanına THY olarak seferler başlayacaktır. Hepimize hayırlı olsun" dedi.

 Çanakkale’nin gelişiminin turizm ve kültür hareketlerine bağlı olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı AKP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, bu yönde temaslarını sürdürüyor.  Gider, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul – Çanakkale uçak seferlerinin yeniden başlaması kararlaştırıldı. Gider, ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Başaran, Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kunt, ÇTSO Yönetim Kurulu üyesi Murat Aydoğdu,  Yönetim Kurulu üyesi Akın Yalman, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve MHP İl Başkanı Hakan Pınar’la birlikte Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ile görüştü. İstanbul – Çanakkale uçuşlarının görüşüldüğü toplantıda, uçak seferlerinin yeniden başlaması kararlaştırıldı. Yaptığı açıklamada seferlerin 15 Mart’tan itibaren başlayacağını belirten Gider; “Ayın 15’inden itibaren, İstanbul Atatürk Havalimanına THY olarak seferler başlayacaktır. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Seferlerin kent ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Gider, turizm hareketliliğinin başta Çanakkale esnafı olmak üzere tüm vatandaşları ekonomik olarak doğrudan etkileyeceğini kaydetti.  Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu ve ÇASİAD Başkanı Semih Başaran’da seferlerin başlamasına yönelik açıklama yaparak hayırlı olmasını dildiler.

 
“Seferlerin başlaması ekonomiye büyük katkı sağlayacak”
İstanbul – Çanakkale uçuşlarının 15 Mart itibariyle başlayacağını söyleyen Ayhan Gider; “Biliyorsunuz daha önce iş dünyası ile yaptığımız toplantılarda İstanbul uçuşlarıyla ilgili bize talep gelmişti. Ben de o zaman sayın Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanımız İlker Aycı ile irtibata geçmiştim. O, bizden 10-15 günlük bir çalışma süresi istedi ve bizi bugün İstanbul’a davet etti. AK Parti İl Başkanımız, MHP İl Başkanımız ÇTSO ve ÇASİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bu müjdeli haberi almak için geldik. Ayın 15’inden itibaren, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan THY olarak seferler başlayacaktır. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Gider, uçak seferlerinin başlamasının kent ekonomisine de büyük katkısı olacağını, turizm hareketliliğinin başta Çanakkale esnafı olmak üzere tüm vatandaşları ekonomik olarak doğrudan etkileyeceğini kaydetti.
 
“Haftada 3 gün olarak İstanbul – Çanakkale arası seferlere başlayacağız”
Ayhan Gider’in uçak seferlerinin başlaması yönündeki talebini geri çeviremediklerini söyleyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı; “ Ayhan Gider bey bizleri aradılar ve Çanakkale’nin bu uçuşa ihtiyacı olduğunu, bu uçuşu beklediklerini  söylediler. Biz de arkadaşlarımızla birlikte, süratle teknik çalışmayı yaptık. İnşallah 15 Mart itibariyle, haftada 3 gün olarak İstanbul – Çanakkale arası seferlere başlayacağız. Atatürk havalimanından ilk uçuşla biz Çanakkale’mize inmiş olacağız.  Tabi Çanakkalelilerden bu uçuşa destek istiyoruz. Uçağımızı doldurmalarını istiyoruz. Airbus A 319 ile yapılacak bu seferlerin Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Başkanımızı bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı, Çanakkale’nin kanaat önderlerinin, İl Başkanlarının buraya gelerek bu konudaki hassasiyetlerini en üst düzeyde ifade etmelerinden dolayı ben de kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bir teşekkür de, THY’nin bu konuda teknik çalışmalarını yürüten Genel Müdürümüze ve Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Olmuştur beye teşekkür ediyorum. Onların da bu çalışmaları neticesinde Çanakkale’mize bu müjdeyi vermiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
 
“İnşallah bu uçuşlar kalıcı ve hayırlı olur”
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu; “Hayırlı uğurlu olsun. Çanakkale’miz için çok güzel bir haberdi. 15 Mart’ta ilk uçuşlarımız başlıyor. Bu konuda emeği geçen başta Ayhan Gider’e ve THY yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu uçuşlar kalıcı ve hayırlı olur” dedi.
 
“Çanakkale’ye büyük katkısı olacak”
ÇASİAD Başkanı Semih Başaran;  “Ziyaretlerinde Ayhan Gider beye tüm sıkıntılarımızı ilettik. Sağ olsun kendisi de mesai harcayarak bugün bunun karara bağlanmasında vesile oldu. Haftada üç gün ve Atatürk Hava Limanı olması bizim içim büyük avantaj. İnşallah daha güzel sonuçlar olacaktır. Yoğun sezon başlıyor. Çanakkale’nin dışarıdan gelen misafir sayısında çok ciddi artış bekliyoruz. Yine Atatürk Havalimanı olması sebebiyle Çanakkalelilerin kullanımında da büyük artısı olacaktır” dedi.
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER