Gider "Sarıçay sorunu çözüme kavuştu"

13.03.2019         

Cumhur İttifakı AKP Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Sarıçay sorununun çözümü için çalışmalara başlandığını açıkladı. Gider, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte yeniden balıkçılarla görüşmüş, Bakan Pakdemirli, ıslah çalışmalarının seçim öncesinde başlaması sözünü vermişti.

 Cumhur İttifakı AKP Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Sarıçay sorununun çözümü için çalışmalara başlandığını açıkladı.  Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Başta Sarıçay’da teknesi olan balıkçılar olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşların ortak sorunu olan Sarıçay konusu, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider’in girişimleri sonucu çözüme kavuştu” denildi.  Geçtiğimiz aylarda bölgeyi ziyaret eden ve balıkçılara çözüm için söz veren Ayhan Gider, son olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte yeniden balıkçılarla görüşmüş, Bakan Pakdemirli, ıslah çalışmalarının seçim öncesinde başlaması sözünü vermişti. DSİ ekipleri bölgede yaptıkları değerlendirmenin ardından, iş makinalarıyla çalışmaya başladı. Çalışma kapsamında, Sarıçay’ın zemin temizliği yapıldığı ifade edildi. Açıklamada, ödenek ayrılmadığı için projesi tamamlanamayan Çanakkale Su Arıtma Tesisi içinse, proje için ödenek ayrıldığı ancak, belediyenin peyzaj alanını yola çevirme projesinden vazgeçmediği için çalışma başlatılamadığı iddia edildi. 

 
“Bizim vaatlerimiz seçim yatırımı değil, insana yatırım”
Açıklamasında, Çanakkale’ye uzun yıllardır çeşitli vesilelerle hizmet ettiğini hatırlatan Ayhan Gider; “Bizim, Çanakkale halkına hizmet etmek için her hangi bir ünvana sahip olmamız da gerekmiyor. Burada uzun süredir çözülemeyen bir sorun vardı. Bunu çözebileceğimizi söylediğimizde, bunu seçim yatırımı olarak değerlendirenler de olmuştu. Biz, konuyu seçimden önce çözüme kavuşturduk. Bizim vaatlerimiz seçim yatırımı değil, insana yatırım. Bu süreçte de, yine hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir çok proje ortaya koyduk. Bunlar için de tarih verdik. Trafik ve otopark problemini 1 sene içerisinde çözeceğimizi söyledik. Diğer tüm projelerimizi 3 yıl içerisinde tamamlayacağımızı söyledik. Biz, iş yapmak istiyoruz, elimizden geldiğince yapıyoruz” dedi. 
(Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER