Göğüsgeren'e 'kınama' cezası!

23.09.2020         

CHP'li İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren'e CHP İl Disiplin Kurulu tarafından 'kınama' cezası verildiği öğrenildi. Tebligatın Göğüsgeren'e iletilmek üzere CHP Bayramiç İlçe Başkanlığı'na gönderildiği öğrenilirken, Göğüsgeren konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; "Kınamanın kınaması da olsa YDK'ya itiraz edeceğim" dedi.

Uzun sürenin ardından İl Genel Meclisi`nde çoğunluğu sağlayan CHP içerisinde İntepe`de yapılması planlanan Saros 27-RES projesine dair tartışmalarda sık sık gündeme gelmişti. İl Genel Meclisi`nde projenin onayına dair yapılan oylamada, CHP`li üyelerin çoğunluğu projeye dair hayır oyu verirken, İl Genel Meclis Başkanı Göğüsgeren ile birlikte 6 İl Genel Meclisi üyesi evet oyu vermiş ve CHP içerisinde gerilimde artmıştı. Tartışmalar yaşanırken, Göğüsgeren`in özel bir whatsap gurubundaki yazışmaları deşifre olmuş, Göğüsgeren yazışmalarından kaynaklı CHP İl Disiplin Kurulu`na sevk edilerek hakkında soruşturma başlatılmıştı. 

İl Disiplin Kurulu`ndan karar çıktı.
 
CHP`li Genel Meclis Başkanı Göğüsgeren`in yazışmalarına dair başlatılan soruşturmada karara varıldığı öğrenildi. Disiplin Kurulu Göğüsgeren`e `kınama` cezası verirken, karara dair tebligatın CHP Bayramiç İlçe Başkanlığı`na gönderildiği öğrenildi. Göğüsgeren`in karara 10 gün içerisinde itiraz etme hakkı bulunuyor.
 
"YDK`ya itiraz edeceğim"
konuyla ilgili Gazetemiz Çanakkale OLAY`a açıklama yapan Göğüsgeren, kararla ilgili YDK`ya itiraz hakkını kullanacağını belirtti. Göğüsgeren açıklamasında; "Konuyla alakalı şu ana kadar bana bir tebliğ gelmedi. Duyum doğrudur bende zaten sürecin bir an önce sonuçlandırılmasını söylemiştim. Ancak kınamanın kınaması da olsa ben YDK`ya itiraz edeceğim. Çünkü suçlu olacak bir durum yok. Soruşturma, lapalı bir whatsap gurubunda ki konuşmaların sızdırılması ile ilgili. Bu gurup aile içidir ve aile içindeki görüşmelerin dışarıya sızdırılmaması gerekiyor. Bunları dışarıya sızdıranlarla uğraşılması gerekiyor" dedi.
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER