Göğüsgeren "Başkan Gökhan'dan yardım isteyen bendim"

08.12.2019         

İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren Çanakkale Belediyesi'nin 'Büyükşehir'e oynadığı' ve 'asli görevinin dışında hareket ettiği' iddialarına yönelik açıklamada bulundu.

 Çanakkale Belediyesi ve ‘dozer’ eleştirileri karşısında şok olduğunu belirten İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren çıkan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.  ‘Çanakkale Belediyesi Büyükşehir’e oynuyor’ ve ‘asli görevinin dışında hareket ediyor’ şeklinde eleştiriler olduğunu belirten Göğüsgeren, Ezine Yavaşlar Köyü muhtarlığı tarafından Nisan ayında dozer talep edildiğini ancak İl Özel İdare Parkı’nda dozer bulunmadığını, DSİ’den dozer talep edildiğini, ancak iş yoğunluğu nedeni ile DSİ’den dozer alamadıklarını söyledi.   Konuyu Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a bu şekilde anlatıp yardım isteyenin kendisi olduğunu belirten Göğüsgeren; “Oradaki kuru tarım yapan köylülerimizin bir yıllık hasadını da göz önüne aldığımızda yapılan çalışma halk içindir, devlet içindir, ülkemiz içindir. Birçok belediyemiz kırsal alanda çalışmalara destek vermiş ve vermeye devam etmektedir” dedi. Görüsgeren konuyla ilgili açıklamasında;  “Bu süreç karşısında kamuoyunu bilgilendirmek gereği duydum. Ezine ilçemiz Yavaşlar köyü muhtarlığımız nisan ayında dairemizden dozer talep etmiştir. Kuru tarım yapılan tarlaların bir kısmına biçerdöver makinesinin sığmadığını bu yüzden hasat yapmakta zorlandıklarını ve köye biçerdöver makinesinin gelmek istemediği şikayeti meclisimize bildirdiler. O zaman yeni meclis başkanıydım ve makine parkımıza tam olarak hakim değildim. Sonradan öğrendim ki Çanakkale İl Özel İdaresi makine parkında dozer yok. Bölgede yaptığımız inceleme sonucunda dozerden başka iş makinesinin kaya niteliğindeki taşlar nedeniyle işlem yapamayacağını tespit ettik. Sonraki aşamada DSİ’den dozer makinesi talep ettik. Ancak iş yoğunluğundan dolayı DSİ dozerini alamadık. Bu konuyu Çanakkale Belediye Başkanı Sn. Ülgür Gökhan’a bu şekilde anlatıp yardım isteyen benim. Oradaki kuru tarım yapan köylülerimizin bir yıllık hasadını da göz önüne aldığımızda yapılan çalışma halk içindir, devlet içindir, ülkemiz içindir. Birçok belediyemiz kırsal alanda çalışmalara destek vermiş ve vermeye devam etmektedir. Örneğin Ezine Belediyemizin köylerdeki su patlaklarına ekipleriyle müdahale edip yardımcı olmasını bizzat Meclis Başkanı olarak her yerde takdir ve sevgi ile anlattım” dedi.

 
“Vatandaşa acımıyorsanız kendinize acıyın”
Göğüsgeren; “Memleketimize hizmet yapılmasından rahatsız olanlarda benim gözümde haindir. Git oraya bir taşta sen koy. Seçimler 31 Martta bitti ama hazımsızlık problemini bitirememiş arkadaşlarımız var. Bırakın artık CHP’li Belediye AKP’li Belediye muhabbetlerini. Bu kısır siyaset sizi Ezine tarihine gömer, Çanakkale tarihine de gömer. Vatandaşa acımıyorsunuz kendinize acıyın. Daha beş gün önce Ezine Bütçeden az pay aldı diye yaygara yapanlar şimdi hizmetlerden rahatsız oluyorlar.  Çanakkale’nin 570 köyüne çivi çakan Belediye Başkanının önüne kırmızı halı sererim. Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler ayrışmamalı birlikte çalışmayı öğrenmelidir. Bu halkımızın menfaatine olur. Yavaşlar köyüne Dozer gönderen Çanakkale Belediyesine, Dozer mazotunu cebinde karşılayan Ezine İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Aşkın Gülşen’e ve bu konuda desteklerini sunan İl Özel İdaresine Meclis Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi.       (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

DAĞIN "ÖTEKİ YÜZÜ!..."
20.01.2020    1507
Erden Tezcan'ı KAYBETTİK
20.01.2020    1235