Gökçeada'da kar seferberliği

10.01.2017         

Çanakkale'de il genelinde etkili olan kar, Gökçeada'yı da vurdu… Tüm ada beyaza bürünürken, ihtiyaç sahibi yurttaşların yardımına Gökçeada Belediyesi yetişti. Okulların iki gün tatil edildiği Gökçeada, Belediye Başkanı Ünal Çetin, köy yollarının açık olduğunu, ulaşımda da herhangi bir problem yaşanmadığını ifade ederek, "Şuanda her şey yolunda" dedi.

 Çanakkale genelinde geçtiğimiz Cuma günü başlayan ve etkili olan kar yağışı, Gökçeada’yı kısmen de olsa olumsuz etkilendi. Okulların dün ve bugün olmak üzere iki gün tatil edildiği Adada, Gökçeada Belediyesi, ihtiyaç sahibi yurttaşların yardımına yetişti. Köy yollarının açık olduğunu ve ulaşımda bir problem yaşanmadığını ifade eden Başkan Çetin, Gazetemiz Çanakkale OLAY’a yaptığı açıklamada; “Gökçeada’da Cuma günü başlayan kar yağışı bugün (dün) az da olsa devam ediyor. muhtemelen yarın da (bugün) az da olsa devam edecek. Cumartesi günü ara vermişti yağış, bu sabah (dün sabah) yeniden başladı. Okullar bugün ve yarın (Pazartesi ve Salı) tatil edildi. ilçe merkezinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ekmek, su, temel gıda ve yakacak yardımında bulunuyoruz. Köy yollarımız açık. Ulaşımda herhangi bir problem yaşamadık. Adaya ulaşım konusunda da gemi seferleri yapılır vaziyette. Şuanda her şey yolunda diyebiliriz” dedi. 

 
Sosyal medyadan fotoğraflar yayınlandı 
Gökçeada Belediyesi’nin karla mücadelesi ve yurttaşların yardımına gitmesi ile ilgili görüntüleri sosyal medyadan yayınlayan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, “Adamızda devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ve sorun yaşayan vatandaşlarımızın belediyemize ait 0 286 887 24 76 numaralı telefona başvurmaları halinde belediyemiz ekipleri gerekli yardımı yapacaktır” dedi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER