Gülpınarlı çocuklar; "Zeytinimizi ve geleceğimiz yok olmasın"

17.07.2017         

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar köyü'nde zeytinlik alanlarında yapılmak istenen sondaj çalışmasına karşı nöbet eylemi başlatan Gülpınar halkı, eylemlerine devam ediyor. Hafta sonu Gülpınarlılara desteğe gidenler şarkılar ve türküler söyleyerek zeytinler için şenlik yaptı. Gülpınarlı çocuklar ise imza standı açarak zeytinleri için imza topladı.

 Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin başlattığı Jeotermal Enerji Santrali (JES)’e karşı başlatılan nöbet eylemleri devam ediyor. Gülpınarlılar, 9 Temmuz cumartesi günü sondajın yapıldığı alana giderek çalışmaları durdurmuştu. Zeytinleri için nöbete başlayan Gülpınarlılar, bir haftayı geride bıraktı. Geçtiğimiz hafta sonu ise birçok vatandaş, STK ve sendika temsilcisi Gülpınarlıların nöbetine destek oldu. Çanakkaleli yerel müzik gruplarının da destek verdiği nöbet,  yerini şenliğe bıraktı.  Aynı zamanda Gülpınarlı çocuklarda sondaja karşı imza kampanyası için muhtarlık önünde stant açarak, çocuklar zeytinlerinin ve geleceklerinin yok olmamasını istedi. 

Gülpınarlılara destek devam ediyor

Gülpınar halkının 9 Temmuz cumartesi günü başlattığı zeytin nöbeti bir haftayı doldurdu. Gülpınar’da nöbet, geçtiğimiz hafta sonu yerini şenliklere bıraktı. Çanakkale’nin birçok yerinden vatandaşlar, STK’lar ve kurum temsilcileri Gülpınarlıların nöbetine destek oldu. Çanakkaleli yerel müzik gruplarının da destek verdiği nöbet,  şarklar ve türkülerle yerini şenliğe bıraktı.  Aynı zamanda, Gülpınarlı çocuklar köy muhtarlığı önünde açtıkları imza standı ile vatandaşlardan imza topladı. Ellerinde zeytinime dokunma yazılı dövizler taşıyan çocuklar, zeytinlerinin ve geleceklerinin yok olmamasını istedi.
 (Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER