Güneşhan, Milletvekili Turan'a yanıt verdi...

10.08.2018         

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Güneşhan; "Gelin Kazdağlarımız ve içme suyumuz için biraz erdem gösterin de bu katliamın durdurulmasını sağlayın"

 CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Milletvekili Turan’ın yaptığı açıklamalarla haddini aştığını söyleyen Güneşhan, kimsenin diğer parti genel başkanına ‘bırak git’ deme yetkisi olmadığını belirtti. CHP İl Başkanı Güneşhan yaptığı açıklamada, Turan’a çağrıda bulunarak; “Gelin göz göre göre yok edilen doğamız, kazdağlarımız ve de içme suyumuz için biraz erdem gösterin de bu katliamın durdurulmasını sağlayın. Hiç değilse Gelecek nesiller ve çocuklarınız tarafından doğa katili olarak anılmazsınız” dedi. 

AKP Milletvekili Bülent Turan’ın CHP için yorum yapmaması gerektiğini söyleyen CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “AKP Gurup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent Turan, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yine haddini aşan açıklamalar yapmıştır. Sayın Turan, erdem sahibi olan bir siyasetçi, başka bir siyasi partinin içinde yaşanan demokratik bir davranışı, kendine vazife kabul ederek o partinin genel başkanına ‘bırak git’ deme erdemsizliğini göstermez. Gösterirse, bu durum o siyasetçinin erdem kelimesinin anlamını bilmediğini ortaya koyar. CHP de yaşanan, partinin tüzüğünden kaynaklanan bir hakkın, partinin delegesi tarafından kullanılmasıdır. Bu konuda karar verme yetkisi de partinin yetkili organlarındadır. Yorum yapmak sizin haddinize değildir.  Evet, Sayın Gurup Başkan Vekili, size bir çağrımız var. Gelin göz göre göre yok edilen doğamız, kazdağlarımız ve de içme suyumuz için biraz erdem gösterin de bu katliamın durdurulmasını sağlayın. Hiç değilse Gelecek nesiller ve çocuklarınız tarafından doğa katili olarak anılmazsınız” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER