Güneşhan "Başardık, bundan sonra da başaracağız"

07.02.2020         

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, 23 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek Olağan İl Kongresinde tekrar aday olacağını açıkladı.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 37’nci Büyük Kurultay’ına hazırlanıyor. 31 Mart yerel seçimlerini büyük bir oy artışı, İstanbul, Ankara ve Adana gibi büyükşehir belediyelerini devralması ile yükseliş ivmesi yakalayan CHP, kongreler sürecini “İktidar” parolası ile yürütüyor. Çanakkale’de ilçe kongrelerini tamamlayarak, Büyük Kurultay öncesi il kongresi virajını da geçmek isteyen CHP, 23 Şubat tarihine kilitlendi. Çanakkale’de 37’inci Olağan İl Kongresi için mevcut İl Başkanı İsmet Güneşhan, geniş katılımlı bir toplantı ile adaylığını açıkladı. Güneşhan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ilçe ve beldelerin başkanları, yönetimleri ile belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ile çok sayıda CHP’linin katılımı ile adaylığını açıkladı. CHP’nin bir diğer İl Başkan Adayı Metin Ümit Ural da açıklamaya katıldı, Güneşhan’a başarılar diledi. Güneşhan, konuşmasına başsağlığı dileyerek başladı. “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz” diyen Güneşhan, “Son günlerde maalesef art arda gelen felaketler, kazalar ve hain terör saldırıları ile karşı karşıya kaldık. Öncelikle Elazığ ve Malatya depremlerinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza, İdlib’de şehit olan askerlerimize, yine Van’da meydana gelen Çığ felaketi sonucunda yaşamlarını yitiren yurttaşlarımıza ve Sabiha Gökçen havalimanında yaşanan uçak kazası sonucunda yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, tüm yaralı asker ve yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.  Bu tür felaketler ve saldırılar karşısında siyasi görüşü, kimliği ne olursa olsun bütün vatandaşlarımız gönül birliği içinde yaraları sarmak için olağanüstü bir çaba göstermişlerdir. Allah başka acılar vermesin. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. 

 
“Çanakkale’de başarılı olduk”
Güneşhan, yerel ve genel seçimlerde Çanakkale’de yüksek bir başarı oranı yakaladıklarının altını çizerek, “Görev yaptığımız iki yıl içerisinde tüm örgütlerimizle birlikte birçok başarılara imza attık. Öncelikle erken ve baskın seçim olan Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet ittifakı olarak, Cumhur ittifakından çok daha fazla oy alarak, dört milletvekilliğinden iki Milletvekilini CHP olarak biz kazandık. Martın Sonu Bahar diyerek yola çıktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de başarılı olduk. 11 Belediye Başkanlığını CHP olarak biz kazandık. Yine 34 Meclis üyeli il Genel Meclisinde, 18 il Genel Meclis üyesi çıkartıp, tarihinde ilk defa çoğunluğu alarak tek başımıza iktidar olduk. Çanakkale’de, Cumhur ittifakına karşı birinci parti olduk. Toplam 440 belediye meclis üyesinin 238 tanesini yine CHP olarak biz kazandık. Tüm bu başarıları örgütlerimizle birlikte çok çalışarak elde ettik. Örgütlerimize ayrı, ayrı, her birine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de yine örgütlerimiz, yerel yönetimlerimiz ve genel merkezimizle, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha büyük başarılara imza atarak yerel seçimlerinde elde ettiğimiz başarıyı genel seçimlerinde de göstereceğiz. Böylelikle yerelde olduğu gibi genelde de iktidar olacağız. Önümüzdeki iki yıl içerisinde Millet ittifakı ve demokrasi güçleri ile ilişkilerimizi çok daha geliştirip, güçlendireceğiz. Hep beraber çok daha fazla büyüyeceğiz” dedi. 
 
“Türkiye nefes alamıyor”
AKP iktidarını eleştiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Ülkemiz işte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve cumhuriyetimiz için hep birlikte endişeleniyoruz. Atatürk’ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye cumhuriyeti; Temel hak ve özgürlükleri yok eden, kuvvetler ayrılığı ilkesini ve demokrasiyi rafa kaldıran, tek adam rejimi tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Türkiye nefes alamıyor. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da sık sık söylediği gibi Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Görünen odur ki, önümüzdeki süreç giderek daha da sertleşecektir. Ülke kaynaklarını tüketen iktidar, özellikle emekçi halkımız ve toplumun demokrat kesimleri üzerindeki baskılarını, zorbalıklarını artıracaktır. Buna karşı elimizdeki en büyük güç tüm örgütlerimiz ve demokrasi bileşenleri olacaktır. Geleceğimize sahip çıkmaya, doğa için, çevre için, Kazdağları için direnmeye devam edeceğiz. Hak, hukuk, adalet mücadelesinden bir adım geri atmayacağız. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün izinden ayrılmayacağız. Türkiye bu tabloyu hak etmiyor. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Kaynaklar doğru ve yerinde kullanılırsa içinde bulunduğu çıkmazdan çıkmaması için hiç bir neden yoktur. Bunun için başta yöneticiler olmak üzere tüm partililerimize büyük görevler düşmektedir. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, tarihi bir sorumluluk ile karşı karşıyadır. Halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu adalet yürüyüşü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de örgütümüzle, yerel yönetimler ve genel merkezimiz ile birlikte iktidara yürüyüş olarak devam etmektedir” dedi. 
 
“Yarına umut taşıyabilmek için..”
Güneşhan açıklamasını, “Bu duygu ve düşüncelerle geçmiş iki yılda olduğu gibi önümüzdeki süreçte de iktidarın her türlü baskılarına, tehditlerine ve saldırılarına karşı durarak partime dolayısı ile ülkeme ve insanlığa hizmet etmek için, yarına umut taşıyabilmek, geleceği birlikte inşa etmek ve iktidar yoluna bir taş daha koymak için gurur ve onurla yürüttüğüm Çanakkale il başkanlığına bir kez daha adayım. Desteklerinizi bekliyorum” ifadeleri ile tamamladı.
(Seçkin Sağlam-Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

"Veremeyecek hesabım yok"
30.11.2020    3170
Korona her yerde
28.11.2020    2119
Kayıp hayvanları drone buldu
25.11.2020    1123