Güneşhan "İçişleri Bakanı Soylu kaos çağrısı yapmıştır"

01.07.2018         

CHP Çanakkale İl Başkanlığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu?nun, 'CHP'yi şehit cenazelerine almayın? talimatına karşı CHP Genel Merkezi tarafından 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapıldı. CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; "Soylu 'Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim' sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır" dedi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim"  açıklaması yapmıştı. CHP Genel Merkezi, Soylu’nun açıkmalarına yönelik 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapma kararı ile CHP İl Örgütü tarafından dün il binasında açıklama yapıldı.  CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, ile il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı açıklamada İl Başkanı Güneşhan, Soylu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.  Soylu’nun sözlerini kaos çağrısı olarak nitelendiren Güneşhan,  “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır” dedi. İçişleri Bakanı Soylu hakkında gerekli işlemler yapılmadığı takdirde açıklamanın önceden hazırlanan bir kaos planı olarak görüleceğini söyledi.  Şehitlerin gelmemesinin en büyük arzuları olduğunu dile getiren İl Başkanı Güneşhan; “Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır” dedi. 

“Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır”

Bakan Soylu tarafından verilen talimatları kaos çağrısı olarak nitelendiren Güneşhan; “CHP Merkez Yönetim Kurulu açıklaması, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.  Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır” dedi. 
 
“Densiz bir çıkış değilse, kaos üzerinden kurgulandığını gösterir”  
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verilen talimatın neresinde durduğunu soran Güneşhan; “AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir” dedi. 

“Çıkacak olayların tek sorumlusu Soylu olacaktır”
Son olarak cenazeler de ortaya çıkacak sonucun tek sorumlusunun İçişleri Bakanı Soylu olacağını belirten Güneşhan; “Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır” dedi.  
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER