Güneşhan; "İyi Parti Kepez'de aday çıkartmazsa, bizde Gökçeada'da çıkartmayız"

09.01.2019         

Birçok ilçe ve beldede seçim ortaklığı kapsamında anlaşmaya varan CHP ve İyi Parti'de Kepez ve Gökçeada için aday belirleme belirsizliği sürüyor. Konuyla ilgili Gazetemiz Çanakkale OLAY'a açıklamada bulunan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, konunun artık Genel Merkez üzerinden tartışıldığını belirterek; "İyi Parti Kepez'de aday çıkartmadığı takdirde, bizde Gökçeada?da aday çıkartmayacağız" diye konuştu.

 2019 Yerel Seçimleri kapsamında birçok ilçe ve beldede adaylarını belirleyen CHP ve İyi Parti, AKP’nin güçlü olduğu yerlerde ortak aday çıkartmak için masaya oturmuştu. Birçok ilçe ve beldede ortak aday konusunda hem fikir olan CHP ve İyi Parti’de, Kepez ve Gökçeada için belirsizlik sürüyor.  CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, konuyla ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY’a açıklamada bulundu. Kepez’in CHP’li, Gökçeada’nın ise İyi Partili Belediyelere sahip olduğunu belirten Güneşhan, aynı şekilde adayların belirlenmesi gerektiğini söyledi. Konunun yerel örgütleri aşarak, Genel Merkez bazında tartışılmaya başladığını ifade eden Güneşhan; “İyi Parti Kepez’de aday çıkartırsa, biz de Gökçeada’da aday çıkartacağız, tabi onlar Kepez’de aday çıkartmazlarsa, bizde Gökçeada da aday çıkartmayacağız” dedi.  

“Bu durum artık bizi atladı genel merkeze geçti”

Bugün saat 13:00’da yerel seçimleri değerlendirecekleri bir basın açıklaması yapacaklarını belirten Güneşhan; “Belediye meclis üyelikleri ve il genel meclis üyelikleri için bu hafta sonu tüm üyelerimizin katılımıyla eğilim yoklaması yapacağız. Sıralamamız belli olmuş olacak. Kepez ve Gökçeada ile ilgili beklemedeyiz. Artık buna genel merkez bir şekilde karar verecek. Gökçeada, İyi Partiye ait olan bir belediyedir. Kepez ise CHP ye ait olan bir belediyedir. İyi Parti Kepez’de aday çıkartırsa, biz de Gökçeada’da aday çıkartacağız. Tabii onlar Kepez’de aday çıkartmazlarsa, bizde Gökçeada’da aday çıkartmayacağız. Bu durum artık bizi atladı genel merkeze geçti. Bugün saat 13’de bir basın toplantısı yapacağız. Hem 2018`in bir değerlendirmesini yapacağız, bir de seçimlere yönelik yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vereceğiz” dedi. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER