Güneşhan "Sayın Uz, haksız ve maksadını aşan eleştirilerde bulunmuştur"

07.11.2019         

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, basın açıklaması yayınlayarak, geçtiğimiz gün parti binasında açıklama yapan İyi Parti Örgütüne cevap verdi. Özellikle İyi Parti Genel İdareler Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Uz'un açıklamalarını eleştiren CHP İl Başkanı Güneşhan; "Sayın Uz, kentimizi 17 yıldan beri son derece başarılı bir şekilde yöneten Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan ile ilgili son derece haksız ve maksadını aşan eleştirilerde bulunmuştur" dedi.

 Geçtiğimiz hafta  Kasım ayı için toplanan Belediye Meclisi’nde yaşanan kısa çaplı tartışmadan dolayı İyi Partili yetkililer, parti binasında açıklama yapmış, çeşitli konularda eleştirilerde bulunmuşlardı. CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan da bir basın açıklaması yayınlayarak, İyi Partili yetkililere cevap verdi. İyi Parti Genel İdareler Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Uz, İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İlçe Başkanı Necati Gapran ve Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt’un açıklamalarına yanıt veren CHP İl Başkanı Güneşhan; “Bizim İyi Parti ile ilişkilerimizin bozulmasını isteyen birçok kesim var ama hiç kimse heveslenmesin, hayalleri hiçbir zaman gerçek olmayacaktır. Bu değirmene su taşımaya çalışanlar, başarılı olamayacaktır” dedi. Özellikle İyi Parti Genel İdareler Kurulu (GİK) Üyesi Rıdvan Uz’un açıklamaları hakkında değerlendirmede bulunan CHP İl Başkanı Güneşhan; “Sayın Uz, kentimizi 17 yıldan beri son derece başarılı bir şekilde yöneten Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan ile ilgili son derece haksız ve maksadını aşan eleştirilerde bulunmuştur. Gönül isterdi ki, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Rıdvan Uz, 17 yıllık AKP iktidarı ve tek adam rejiminin ülkeyi ne hale getirdiğinin bir değerlendirmesini yapsın. Bunu çok arzu ederdik, ancak tek bir kelime dahi etmedi” dedi. 

 
“Bu değirmene su taşımaya çalışanlar, başarılı olamayacaktır”
CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan; “5 Kasım 2019 tarihinde İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Rıdvan Uz, İl Başkanı Sayın Selahattin Yıldızlar, İlçe Başkanı Sayın Necati Gapran ve Belediye Meclis Üyeleri, İyi Partinin 2’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle il binasında bir basın toplantısı düzenlemişlerdir. İyi Parti, Cumhurbaşkanlığı, Genel ve Yerel seçimlerde ittifak yaptığımız bir siyasi partidir. Millet İttifakı olarak güçlerimizi birleştirerek girdiğimiz bu seçimlerde hem yerelde hem de genelde çok başarılı sonuçlar aldık. Genel Merkez düzeyinde olduğu gibi yerel örgütler olarak da son derece uyumlu çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. İnanıyoruz ki; İyi Parti, Türk siyasetinde önümüzdeki yıllarda çok daha önemli noktalarda yer alacaktır. Özellikle ülkemizde, demokrasinin yerleşmesinde ve gelişmesinde, idari yapının tekrar demokratik parlamenter sisteme dönüşmesinde ve ülkemizin içinde bulunduğu çıkmazdan kurtulmasında son derece önemli görevler üstlenecektir. İyi Parti ile bundan sonra da ittifak yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim İyi Parti ile ilişkilerimizin bozulmasını isteyen birçok kesim var ama hiç kimse heveslenmesin, hayalleri hiçbir zaman gerçek olmayacaktır. Bu değirmene su taşımaya çalışanlar, başarılı olamayacaktır” dedi. 
 
“Sayın Uz, 17 yıllık AKP iktidarının ülkeyi ne hale getirdiğinin bir değerlendirmesini yapsın”
CHP İl Başkanı Güneşhan; “2’nci Kuruluş yıl dönümü nedeni ile düzenlenen basın toplantısında Sayın Rıdvan Uz, kentimizi 17 yıldan beri son derece başarılı bir şekilde yöneten Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan ile ilgili son derece haksız ve maksadını aşan eleştirilerde bulunmuştur. Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan, 17 yıllık belediye başkanlığı dönemi içerisinde almış olduğu tüm kararları katılımcı bir anlayışla, belediye meclis üyelerinin görüşlerini alarak, meslek odalarına, kent konseyine, muhtarlara, ilgili kurum ve kuruluşlara danışarak, yani ortak bir akılla almıştır. Hiçbir kararı tek başına almamıştır. Böyle bir katılımcı, kapsayıcı bir anlayış içerisinde olmasaydı, her seferinde artan bir oy yüzdesi alarak Belediye Başkanı seçilemezdi. Son yerel seçimlerde de ittifak partinin adayı olamazdı. Çanakkale halkı, desteklediği ve temsilcisi seçtiği kişiyi, iyi irdeler, takip eder. Bizim en önemli jürimiz, halktır. 2’nci kuruluş yıldönümü nedeni ile yapılan basın toplantısında gönül isterdi ki, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Rıdvan Uz, 17 yıllık AKP iktidarı ve tek adam rejiminin ülkeyi ne hale getirdiğinin bir değerlendirmesini yapsın. Bunu çok arzu ederdik, ancak tek bir kelime dahi etmedi” dedi. 
 
“Sayın Kunt, kendi ticareti ile belediye meclis üyeliğini birbirine karıştırmaktadır”
CHP İl Başkanı Güneşhan; “Yine basın toplantısında, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Sayın Burak Kunt da, sessiz boru ile ilgili kamuoyunu yanlış bilgilendirerek gerçekleri çarpıtmıştır. Öncelikle şunu belirtelim Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt’a meclis gündemi içerisinde görüşülen sessiz boru maddesiyle ilgili söz vermiştir. O da konu ile ilgili görüşlerini özgürce açıklamıştır. Belediye Meclisi 2017 yılında Makine Mühendisleri Odası’nın önerisi ile Çanakkale’deki inşaatlarda sessiz boru kullanılmasına dair meclis kararı almışlardır. O günden bugüne kadar da Çanakkale’de inşaatlarda sessiz boru kullanılmaktadır. Kullanılan bu sessiz borular, özellikleri itibari ile haksız bir rekabet yaratıyorsa bunun şikâyet edileceği makam Çanakkale Belediyesi değildir. Şikâyet makamı Rekabet Kurulu veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Çanakkale Belediyesi bundan sonra da Çanakkale’deki yapılacak inşaatlarda sessiz boruların kullanılmasına dair kararına devam edecektir. Siyasi hevesini gördüğümüz ve anlayışla karşıladığımız Sayın Burak Kunt arkadaşımız, kendi ticareti ile belediye meclis üyeliğini birbirine karıştırmaktadır. Ancak meclis üyeliği kendi ticari kaygılarınızı alet edebileceğiniz bir mevkii değildir” ifadelerini kullandı. 
 
“Millet İttifakı olarak, İyi Parti yönetimleri ile yine uyum içerisinde çalışacağız”
İl Başkanı Güneşhan; “Düzenlenen basın toplantısında ayrıca İyi Parti İlçe Başkanının Çanakkale Belediye personelinin ulaşım için yılda sadece 550 biniş hakkını özel halk otobüslerinden ücretsiz olarak kullanmasını eleştirmiştir. Bu eleştiri de son derece haksız olup yine kamuoyunu ve Çanakkale halkını yanlış bilgilendirmişlerdir. Belediye çalışanları yılda 275 işgünü için günlük 2 biniş hakkına sahiptir, kartını alırken de kart ücreti ve yüzde 1’lik oranda payı da öderler. Çanakkale Belediyesi çalışanlarının özel halk otobüslerinden ücretsiz yararlanması son derece yasaldır. Bu Sayıştay denetim raporunda da açıkça yer almıştır. Ayrıca tüm resmî kurumlar kendi personelinin servis ihtiyacını karşılamakla yükümlüdür. Çanakkale Belediyesi bu uygulama ile Belediye bütçesine hiçbir yük getirmediği gibi bir artı avantaj da getirmiştir. Çanakkale Belediyesi’nin 1387 çalışanından 750’sinin Halk Otobüslerinden faydalandığı da bilinmelidir. Üstelik Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinin de Çanakkale Belediye personelinin taşınmasında hiçbir sakınca görmemektedir. Türkiye’de tüm kurumlar kendi personellerine kendi kurumlarının sahip olduğu avantajları kullandırmaktadır. Çanakkale Belediyesi de yapılan protokolle kendi çalışanlarına belirli bir biniş sayısında şehir içi halk otobüslerine binme hakkı kullandırmaktadır. Bugün Türkiye gerçekten çok zor bir süreçten ve dönemden geçmektedir. Bugün ülkemizin ivedilikle çözmesi gereken birçok sorunu vardır. Suriye sınırımızdaki hareketlilik, göçmen sorunları, hayat pahalılığı, artan doğal gaz ve elektrik ücretleri nedeniyle kışı nasıl geçireceğini kara kara düşünen halkımız bizden; sorun çözmeye ve yaşamını kolaylaştırmaya yönelik işler beklemektedir. Biz Millet İttifakı olarak bu sorunların çözülmesi için başta genel merkezlerimiz olmak üzere yerelde de İyi Parti yönetimleri ile geçmişte olduğu gibi yine uyum içerisinde karşılıklı görüş alışverişi çerçevesinde hep beraber çözüm üretmek için çalışacağız” dedi. (Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER