HAYDİ CANIM SENDE

22.06.2015         

Rahmetli nur inde yatsın İsmet İnönü’nün yeni rahmete kavuşan Süleyman Demirel için söylediği veciz sözdür bu günde pek çok kişi için geçerliliğini koruyan kırıcı olmayan alaycı bir deyim olarak uygulanır.

                 1- II’nci cumhurbaşkanı AKP kurucusu, başbakanlık, dışişleri bakanlığı yapmış şu anda vatandaş Abdullah Gül’den başlayalım. 12 yıl beraber çalışma arkadaşı Ahmet Sever’in kitabından anlıyoruz ki, gezi olaylarında ilk çadır ayeşe verildiğinde yüreği cız etmiş. 4 bakanın yolsuzluk dosyaları T.B.M.M. geldiğinde derhal yüce divana yollayıp sorgulanmaları gerektiğini inanmış. 636 kanun ve kanun hükmündeki Anayasa’ya, evrensel hukuk pek çoğunu 4 dü hariç gözü kapalı imzalayanın biraz utangaç hali olmalı, bir yıl sade vatandaş olarak İstanbul hüber cumhurbaşkanlığı köşkünü işgal ederek ikamet eden, Suudi Kralların hediyelerinin dökümünü açıklamaya vatandaş Abdullah Gül tam bir tilki kurnazlığıyla tekrar politikaya dönme çabaları ne yazık ki dobra dobra içi, dışında Tayyip Erdoğan’da daha siyasi sinsi ve güvensizdir. Haydi, Canım Sende.

                2-Hâlihazır cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 12 yıl başbakanlığı döneminde yüzde 50 ye yakın oy alarak iktidarın muktediri olarak AKP genel merkezi balkonundan seçimler sonrası tüm halkımızı kucaklayıcı, insanın için ferahlatıcı konuşmaların ertesi günü kendisine oy vermeyenleri öteleştiren, aşağılayıcı söylemleri henüz hafızalarımızdan silinmemişken son milletvekili seçimlerinde 2 ay boyunca miting düzenleyip önüne gelene iç ve dış güçlerin ne vatan hainliği ne de casusluk en ağır suçlamaları ters tepip kuyruğu kısılınca yine aynı rolü kucaklayıcı davranışa hala yüzde 40 inanıyorsa, Haydi Canım Sende.

                Hoşçakalınız.


698

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun