HDP kapanıyor mu?

24.01.2022          Değerli Okurlarım;

Bence hükümet düğmeye basmaya başladı.

HDP’yi kapatıp, taraftarlarını sokağa dökecekler ama ortamı gerip OHAL ile seçime gitmek, bu çok tehlikeli bir hamle…

Vatandaşları birbirine iyice düşman edecek bir hamle.

Saddam Hüseyin, Halepçe Katliamı yaptı Kürtlere. Bir daha Araplar ve Kürtler bir araya gelemedi.

ABD ve Avrupalı ülkeler gelip işgal ettiler ve yıllardır kan durmuyor, çile bitmiyor. 12 Eylül 1980 darbesi olduğunda, orantılı bir operasyon yaptılar. Ülkücüyü de, solcuyu da, Kürt’ü de aldılar ve hepsini ezdiler. Bu defa başka bir bakış açısı var. Devleti değil, iktidarı ve rantı korumak için yapılan bir hamle olacak.

35 yıldır Abdullah Öcalan, terör örgütü lideri, çocuk katili idi.

Bu defa işin rengi değişti çünkü iktidarda kalabilmek için her yolu deneyecekler. Selahattin Demirtaş’ı şikayete kadar vardırdılar. Erdoğan: “En büyük hesabı, İmralı’dakine vereceksin.” dedi. Bu kabul edilemez, bu başlı başına gerçek bir suç duyurusu. Bunu kimse kabul etmeyecektir. Bunu tarih de kabul etmeyecek. Yıllardır ülkenin beka sorunu var, terör sorunu var dediniz.

Öcalan’la görüşüyorsunuz, ne için?

Parti yöneticilerini şikayet edebiliyorsunuz. Biliyorsunuz, HDP’deki milletvekilleri Öcalan hakkında konuşamayacak. İstediğiniz gibi siyaset ve planlar yapıyorsunuz. Daha önce şehitlere kelle dediniz. Her türlü milliyetçilik ayaklarımın altında dediniz. Kimse bir şey demedi belki iç barışı sağlarsınız diye.

Devlet binalarından TC kalktı, ses yok ve şu anda MHP ayakta tutuyor AKP’yi.

Bakalım ülkücüler bu tiyatroya daha ne kadar katlanırlar. Doğu Perinçek, desteğini verdi ve kayboldu ortadan. Gece gündüz PKK’ya vuruyordu.

Ülke böyle, ona buna taviz vererek yönetilmez. Holding gibi görüyorsunuz. Etrafınıza bir bakın, her tarafımızda kan dökülüyor.

Rus ve Ukrayna’da her an savaşa girebilir. Biz ne yapıyoruz? İç barışı sağlayamıyoruz ve kimsenin umurunda bile değil.

Ülkemizin değerleri satılıyor… Zaten bunu ABD, Fransız ya da İngiliz’lere direkt satılsa halk çabuk uyanırdı. Onun için İngiliz, Amerikan uşakları Katar’a satılıyor. Sürekli borçlanıyoruz. Yarın çeker gider iktidar,  biz de burada, bu ülkelerin alacakları ile faizlerle, tefecilerle uğraşırız. Bilerek Londra Mahkemeleri yazıldı. Döviz garantili ihaleler verildi.

Dünya 100 yıl önce başaramadığı işgali, bugün tekrar önümüze koydu. Bir ülkeyi karıştıracak isen dinle, dille, renkle, mezheple oynarsın. Biri tutmaz ise biri tutar. AKP iktidara türbanla geldi ve şimdi milyonlarca Deist gencimiz oldu. Ergenekon örgütü dediler, ülkedeki milliyetçileri bitirdiler. Peygamber ocağı dedikleri asker ocağını ne hale getirdiler…

Yarısı vatanseverlikten atıldı, diğer yarısı FETÖ terör örgütünden atıldı.

Neredeyse general kadrosunu bitirdiler. Çok güzel bir senaryo yazıldı. Böyle Hollywood’a yazamazlardı. Muhtemelen de bu öyle bir yerde, profesyonel askerler, polisler, yargıçlar tarafından yazıldı, çizildi ki 100 yıllık rüyasına yakınlaştılar.

Mustafa Kemal 100 yıl durdurabildi.

Allah sonumuzu hayır eylesin.


1300

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER