HEDEF ŞAŞIRTMA!..

08.02.2017         turgutcamer@hotmail.com

Değerli okurlarım halkımıza dayatılan MHP-AKP Anayasası referandumunda "EVET"çiler kazanırsa R.Tayyip Erdoğan, padişahlarda dahi olmayan, Yüce Önderimiz Atatürk'e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak...

 Demokrasi salt sandık sonucundan ibarettir anlayışında olanlar zil takıp oynayacak!.. ‘milletim böyle istiyor’ diyebilen ve ne yazık ki çoğulculuk ile çoğunlukçuluk arasındaki devasa farkı algılayamayan tek adamcı zihniyete EVET diyenler, peşinen Cumhuriyet Yurttaşlığından istifa ederek KUL olmayı kabul etmiş olacaklardır!

***

            Tek Adam Demek Her Şey Demektir;

            - O tek adam Türkiye Cumhuriyetinin tümüne hükmedecek

            - O tek adam ayni zamanda hem parti genel başkanı, hem meclis, hem de yargı olacak

            -  Orduya istediği emri verecek

            - Halkın seçtiği TBMM’yi fesih edebilecek

            - O tek adam isterse devletin kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin eyaletlere ayrılmasına neden olabilecek.

            * Nisan ayında yapılması planlanan referandum sandığına giderken ‘HAYIR’ kampanyası yapanlara vatan haini terörist muamelesi yapmak da neyin nesidir!?.

            Ülkeyi yönetenler kendilerine güveniyorlarsa; halka da gençliğe de, polise de, Jandarmaya da güvenmek zorundadırlar. Bir sürü yetkiyi polise verip, halkı korkutup sonra da ülkeyi yönettiğini sanmak aymazlık* değil de nedir?

            Hiç kuşku yok referandumda ‘EVET’ diyecek olan herkes vatan haini değildir.

Olay, Misak-ı Milli sınırlarıyla belirlenmiş tek vatan, tek bayrak ve tam demokrasi meselesidir. Olayın siyasi partilerle zerre kadar ilgisi yoktur…

Yine hiç kuşku yok ki TBMM’deki anayasa oylamasına ‘EVET’ diyerek iradelerini tek adamın emrine veren MHP’li ve AKP’li milletvekillerinin ülkemizi karanlığa sürükledikleri hiçbir zaman unutulmayacaktır. 

***

            AKP 14.5 Yıl iktidarda… Bu kadar yılda yapmak istedikleri olup ta yapamadıkları nedir?

Onlara soralım: - Rejimi değiştirip nasıl bir iktidar ve güçlü Türkiye yaratacağınızı sanıyorsunuz?   

AKP yıllardır her seçim ve referandum oylaması öncesi ayni propaganda taktiğini devreye sokup insanlarımızı kutuplaştırmakla kalmayıp bir de mağdurları oynayarak hedef şaşırtmaya çalışıyor ama bu kez kazın ayağı öyle değil gibi!

Başbakan Binali Bey Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken; “bu anayasa değişikliği baldır, kaymaktır” demiş… Bal mı kaymak mı zıkkımın kökü mü göreceğiz!

AKP’nin Sözcüsü Karun(!) Kurtulmuş Numan “ya başkanlık ya terör” diyor. Bu haksız ve hadsiz sözler Numan Beye ziyadesiyle yakışmış! Yani kırk katır mı kırk satır mı tehdidini sorumsuzca savunabiliyor! Bravo...

Yukarıda ki Beylerin dayatma ve tehditlerine halkımız eyvallah deyip kabul edecek mi, Tabii ki HAYIR…

Ben insanlarımızın sağlıklı duyusuna güveniyorum. Amaç belli.. Otoriter bir rejimle ‘TEK ADAM’ getirmek. İnsanımız bu dayatmaya inanıyorum ki destek vermeyecektir.

***

            Sevgili Çanakkale OLAY okurları, 2013 yılında CNN Türk’ün ‘Başbakan İle Özel’ adlı programında R.Tayyip Erdoğan bakınız neler demişti:

            “Güçlü bir Türkiye eyalet sisteminden korkmamalıdır. Eyalet yapılanması süratle kalkınmayı getirir. Bu güçlenme alametidir. Osmanlı’da Lazistan eyaleti var. Kürdistan eyaleti var.”

*(Demek ki güçlü bir Türkiye derken (işte öyle bir Türkiye) için “EVET” çağrısı yapılıyor(!))

Osmanlı döneminde 250 Eyalet 5 Özerk Bölge vardı. 1864’te tüm eyaletler vilayete çevrildi.

             AKP’nin bazı milletvekilleri Cumhuriyet Dönemi için; “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi… 90 yıllık zulüm dönemi yıkılıyor” dediler.

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlik arkadaşı AKP İstanbul Milletvekili Külünk Metin; “biz 200 yıllık zulmün hesabını soracağız” dedi mi? Dedi…

            Bu konuşmaların birçok belgeli-görüntü kayıtlı-ses kayıtlı örneklerini arşivlerde bulmak olanaklıdır.

            (*) Çevresinde olup bitenlerin farkına varmayan, gözü bağlı, gafil.

SON SÖZ: Yüce Atatürk’ümüzün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olsun mu olmasın mı referandumudur bu… TEK ADAM YÖNETİMİNE HAYIR… T.Ç


8690

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Onlar artık usta asker!
13.08.2022    585