Haklı çıkmaktan nefret ederim

18.06.2021         Değerli okurlarım 10 Haziran`da yazmıştım kirli oyun başladı diye, aslında haklı çıkmaktan nefret ederim bu konuda yanılmak isterdim fakat yanılmadım.

Sedat Peker`in bazı bilgileri iddia edip bu bilgilerle deşifre etmesi, eski suç ortaklarının bence panik olmalarına sebep oldu.

Çıkıp hatalarını kabul edip yargılanacaklarına suçu suçla örtmeye başladılar sanırım.

Ülkemizin bazı önemli değerleri vardır bu değerlerle oynamak çok tehlikeli bir oyundur, bu ülkenin değerlerinin şahsi çıkarlarınızdan çok daha değerli olduğunu hatırlatırım.

Bu kirli oyunları daha öncede deneyenler oldu halkımız çileler çekti ve yine vatan hainleri ceplerini doldururken bir sürü gencimizin okulları yarım kaldı, hapisler de çile dolduranlar, işkenceler de ölenler, sakat kalanlar ve hatta bazılarının ruh sağlıkları bozuk vaziyette.

Maalesef ki hala milletin meclisindeler ve sürekli bedel ödedik falan filan derken, dindarlar ne zaman işkence gördüler ne zaman bedel ödediler.

Ben öyle bir durum hatırlamıyorum çok güzel bir tezgâh kurdular CHP`nin üzerine türbanı istemiyorlar diye yılarca yüklediler. Deniz Baykal`ın da bu oyuna alet olduğunu şimdi anlıyoruz, maalesef ki 50 yıla yakındır da öyleymiş.

Demirel, Özal, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller bunlar neden türban konusunu çözmediler.

Süleyman Demirel bütün cemaat ve tarikatların adamıydı isteseydi çözemez miydi sizce, tabii ki çözerdi çünkü en büyük silahıydı türban, oy deposuydu çünkü taraftardı ve ordumuzun başındaki Nato`cu generaller de bu oyunun başka aktörleriydi.

Dün İzmir`deki olaya gelelim bu şahıs Suriye`de kimin adına oradaydı Sadat`mı?

Artık bu kirli oyuna sağcısıyla ve solcusuyla dur demenin zamanı çoktan geldi ve geçti!

Bu ülkenin vatandaşlarının kimsenin yardım kolisine ve aş evlerine ihtiyacı da yoktur, iş verip yada sosyal yardımların devreye sokularak, çalışmayan insanlarımızın her birini işe yerleştirip düzenli bir maaşa bağlayıp, kimsenin uşağı yada oy deposu olmadığını göstermek için derhal bir kanun çıkarmalıyız.

Bunun içinde derhal bütün partilerin bir araya gelip mili mutabakat ile hükümeti kurmalı ve sonra da kirli oyunlardan arındırması gerekiyor ve bütün dünyaya birlik mesajı verip ülkemizi bir sonraki adıma götürmemiz gerekiyor.

Bunun için hala geç değil çalanlardan, yolsuzluk yapanlardan, bütün örgüt, tarikat ve cemaatlerden hesap sormalıyız bu hesabı da ancak güçlü bir devlet çözebilir.

Güçlü devlet için de milli mutabakat hükümeti kurmaktan geçiyor, mevzu parti meselesi değil, mesele vatan ve topraklarımızın tehlikede oluşudur genç ve dinamik yöneticilere ihtiyacımız var.

Eskimiş politikacılar başarısız olduklarını kabul edip çekilmelidir ülke yönetmenin kısasları bellidir başka ülkelerin devlet başkanlarına şirinlik yaparak ülke yönetilemez...


1218
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Okul servislerine zam geldi!!!
06.08.2022    679
Akıl almaz kumpas!
10.08.2022    608