Haluk Levent'ten Çanakkale'de büyük duyarlılık

21.03.2019         

Çanakkale'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü Yıldönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen konserde Haluk Levent rüzgarı esti. Duyarlılığı ile tanınan sanatçı Haluk Levent konser gelirini Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışladı.

  Çanakkale’de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi`nin 104`üncü Yıldönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale Belediyesi tarafından Haluk Levent konseri düzenlendi. 19 Mart Salı gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konserde Haluk Levent rüzgarı esti. Levent, parçalarını konsere katılan binlerce Çanakkaleli hayranıyla birlikte söyledi. Çevre sorunları başta olmak üzere toplumsal ve sosyal duyarlılığı ve yardım kampanyaları ile gönüllerin sanatçısı olan sanatçı Levent, anlamlı bir dayanışma tavrını da Çanakkale’den gösterdi. Levent konser gelirini Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışladı. Levent’in bu duyarlılık örneği başta Çanakkaleliler olmak üzere tüm ülkede takdirle karşılandı. Konserde konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Levent için; “Özellikle Yeni Zelanda’daki şehit olmuş Müslüman kardeşlerimize bu konserin gelirini bağışlamış olması sözde değil, özde insan olduğunu gösteriyor. İşte Çanakkale bu. Çanakkale böyle insanlara layık” ifadelerini kullandı.  Ünlü sanatçı Levent ise Çanakkalelilere yaptığı konuşmada, başlatılan kampanyaya destek olma kararı verdiğini ifade ederek; “Yeni Zelanda ile Çanakkale arasında yıllardan beri bir köprü oluşmuş” dedi.

 
“Yeni Zelanda ile Çanakkale arasında yıllardan beri bir köprü oluşmuş”
Ünlü sanatçı Levent konserinde yaptığı konuşmada; “ABD’de Yeni Zelanda’da hayatını kaybeden Müslümanların yakınları için yardım kampanyası başlatıldı. Yeni Zelanda’da terörist faaliyeti sonrasında öldürülen Müslümanlar için yardım toplanıyor. Dedik ki, ‘niye bizim Çanakkale konserimizin gelirini  vermiyoruz Yeni Zelanda’ya’. Aslında bir anlamı da var. Yeni Zelanda ile burası arasında yıllardan beri bir köprü oluşmuş” dedi.
 
“Çanakkale böyle insanlara layık”
Sanatçı Levent için “Çanakkale böyle insanlara layık” ifadelerini kullanan Başkan Gökhan; “Eğer bu ülkede, bu kentte kardeşçe, barış içerisinde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize borçluyuz. Şimdi bu güzel zaferin sonunda bir etkinlik düzenlememiz gerekir, kutlamamız gerekir. E peki kim olmalı diye düşündüğümüzde ilk aklımıza gelen Haluk Levent. Özellikle Yeni Zelanda’daki şehit olmuş Müslüman kardeşlerimize bu konserin gelirini bağışlamış olması sözde değil, özde insan olduğunu gösteriyor. İşte Çanakkale bu. Çanakkale böyle insanlara layık. Onun için teşekkür ediyorum. Kırmadı, geldi” dedi.  Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Haluk Levent’e çeşitli hediyeler takdim etti. Haluk Levent birbirinden güzel parçalar ile Çanakkalelilere unutulmaz bir gece yaşattı.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    664