Hasan Usta'nın her derde deva meşhur "Koruk Suyu"

28.07.2017         

Çanakkale'de 23 yıldır esnaflık yapan Hasan Hüseyin Kocaeren, meşhur koruk suyu ile yaz aylarının vazgeçilmez bir mekanını işletiyor.

 Aynalı Çay Evi işletmeciliğini yapan Hasan Hüseyin Kocaeren, 23 yıldır Çanakkale’de esnaf olarak çalışıyor. Hiçbir mekanda gerçek tadına erişemeyeceğiniz Koruk Suyu’nun özel tarifini kimseyle paylaşmadığını söyleyen Hasan Usta, özellikle bu içeceğin sağlığa çok fazla yararı olduğunu belirtiyor. Koruk suyunun şeker, kolesterol, damar tıkanıklığı ve en önemlisi tansiyon için mükemmel bir gıda olduğunu söyleyen Hasan Usta, “Bu ürünleri kendim gidip bizzat araştırıyorum. Evet çok meşhur oldu, ama bu tadı gidip başka yerlerde bulamazsınız. Ben her türlü aşamasını kontrol ediyorum. Özellikle hijyene dikkat ediyorum. Kendimde de tansiyon hastalığım var. Ve bu mucizevi gıda ile tansiyonumu biraz olsun dengelemeyi başardım. Çocukluğumuzun içeceği. Yaz aylarında en çok bu içecek aranıyor” dedi.

 
“İçen bir daha geliyor
Koruk suyunun yanında, üzümün ham hali olan koruktan da ikram eden Hasan Usta, “Bunu tuzlayarak müşteriye ikram ediyoruz. Evet biraz ekşi ve buruk bir tadı var. Ama vatandaşlar tarafından çok seviliyor. İçen bir daha buraya geliyor. Ben sonra isteyenlerin tansiyonunu ölçüyorum. Onlarda tansiyonlarının dengelendiğini görüyor. Fakat koruk suyu ikramını Eylül ve Ekim ayında sonlandırıyoruz. Zaten bundan sonra kimse koruk suyu içtim diyemez, artık bu başka bir şeydir. Çünkü mevsimi geçmiş olur” diye konuştu.  
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER