Hayvancılık yatırımı için Ticaret Borsası'yla görüştüler

21.09.2022         

Ticaret Borsası'nı Almanya'da faaliyet gösteren iş insanları Ahmet Akkuş ve Mevlüt Tuna ziyaret etti. Borsa Başkanı Kaya Üzen görüşmeye dair, "Borsası olarak bizler İlimize yatırım yapmak amacıyla gelen yatırımcılara elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Son derece verimli bir görüşme oldu. En kısa zamanda yatırımcılarımızı İlimizde iş yaparken görmek bizi mutlu edecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Ticaret Borsası`nı Almanya`da faaliyet gösteren iş insanları Ahmet Akkuş ve Mevlüt Tuna Çanakkale`de büyük çaplı küçükbaş hayvancılık yatırımı için Ticaret Borsası`na ziyaret gerçekleştirdiler. İş insanları Borsada, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Yönetim Kurulu Üyesi Melih Gündoğdu, ÇOMÜ Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Savaş Gürdal ve Genel Sekreter Sevcan Elver ile bir araya geldi. Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan Borsa Başkanı Kaya Üzen şunları söyledi, "Bugün Almanya`da faaliyet gösteren ve birçok köklü şirketlerin başında yer alan işadamlarımızı Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Melih Bey ile Borsamızda ağırladık.
Ziyarette, Çanakkale`deki tarım ve hayvancılık sektörü ile ilgili bilgiler vererek İlimizde hayvancılık yatırımı yapmak için nedenler, tarımsal yatırım için uygun alanlar ile ilgili bir brifing gerçekleştirdik. Ruhsat işlemleri, arazi tahsisleri, teşvikler, sektörün sorunları konusunda görüştük. Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler İlimize yatırım yapmak amacıyla gelen yatırımcılara elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Üniversitemizden Savaş Hocamız da ziyarette bizlere destek sağladı. Son derece verimli bir görüşme oldu. 
Hayvancılık işletmelerini ziyaret ettiler
En kısa zamanda yatırımcılarımızı İlimizde iş yaparken görmek bizi mutlu edecektir." Başkan Üzen son olarak, kente dönük yapılacak her türlü yatırım ve yatırımcının yanında olacaklarını ifade etti. Ziyaret sonrasında yatırımcılar, Borsa Yönetim Kurulu Sayman Üyesi ve Canlı Hayvan Sektör Temsilcisi Melih Gündoğdu eşliğinde Ezine ve Bayramiç bölgelerinde hayvancılık işletmelerine ve arazilere ziyaretler gerçekleştirdiler. Bölgeye büyük ölçüde katma değer sağlayan hayvancılık sektöründe önemli firmalardan, Uluova Süt A.Ş ve Süha tarım hay.ltd.şti firmalarına ziyaretler gerçekleştirildi. Ziyaretlerde firmalarda incelemelerde bulunarak, Uluova Süt A.Ş Genel Müdürü Mesut Buran ve Süha tarım hay.ltd.şti firma sahibi Mustafa Terzi`den firmaların yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler aldılar.
(Nevin Yüksel)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER