Hedef; Her mahalleye bir kreş

06.05.2018         

Çanakkale Belediyesi, Atam Kreş'in 2'ncisinin Temel Atma törenini gerçekleştirdi. Barbaros Mahallesinde Portakal Sokak ile Osman Hamdi Bey Caddesinin kesişimin de bulunan alanda yapılan Temel Atma Töreninde 'Eğitim' vurgusu yapıldı.

 Çanakkale Belediyesi, Atam Kreş’in 2’ncisinin Temel Atma törenini gerçekleştirdi. Barbaros Mahallesinde Portakal Sokak ile Osman Hamdi Bey Caddesinin kesişimin de bulunan alanda yapılan Temel Atma törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kale Bayar İnşaatın Sahibi Mustafa Bayar ve kentliler katıldı. İlki, geçen yıl hizmete başlayan Ata’m Kreş, vatandaşlar ve kreşe giden çocukların velilerinden büyük ilgi görmesi nedeni ile Barbaros Mahallesi’nde de yeni bir kreş için adımlar atıldı. Kentli çocukların eğitim göreceği Barbaros Mahallesinde yapımı başlayan kreş binasında toplam 9 adet sınıf, 4 adet tematik atölye, çok amaçlı salon, kış bahçesi gibi alanlar çocukların zihinsel, duygusal, bedensel ve sosyal gelişimlerine uygun olarak tasarlandı. Temel Atma töreninde konuşan Başkan Gökhan,  hedeflerinin her mahallede bir kreş açmak olduğunu dile getirdi. 

 
“Hedefimiz, Her mahalleye bir kreş açmak”
Atam Kreş Temel Atma töreninde konuşan Gökhan; “Daha önce Cevatpaşa Mahallesinde Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evini açmıştık. Üzerine de Çocuk Kültür Evimizi açmıştık. Şimdi de Barbaros Mahallesinde bir kreşimizi daha açıyoruz.  Mustafa Bayar’ın temin ettiği ve onun yapmakta olduğunu kreş binasının temelini atıyoruz. Umarız yeni eğitim sezonuna yetiştireceğiz. Her mahalleye bir kreş açma hedefimiz var. Kreşlerimize çocuklarımızı 3 yaşından itibaren almaya başlıyoruz. Fakat artık dünyada çocukların daha erken yaşlarda kreşe başlamaları tavsiye ediliyor. Tabi daha küçük yaşlardaki çocukların bakımı zor ama kreşlerin donanımı da ona göre hazırlanıyor. Bunu da yapmak zorundayız. Eğer kreşler bilimsel olarak işletilirse, eğitim bilimine uygun eğitmenler istihdam edilirse, 2 yaşından itibaren çocukların kreşlerde alabilecekleri çok iyi eğitimler olduğu söyleniyor. Ama biz şu anda 2 yaşındaki çocukları başlatamıyoruz. Çünkü eğitmenler ve bakıcılarımız açısından bir zamana ihtiyacımız var. Fakat bu konuda en hızlı şekilde hazırlıklarımızı yapmamız ve eğitmenlerimizin ona göre eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor” dedi.   (Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    954
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    901