Her şey 81 milyona yük!

19.12.2022          Değerli okurlarım;

 

Ülkemizde vurdumduymazlık alıp başını gitmiş. Hükümetten gelen açıklamalara bakılırsa, ne yaptıklarını biliyorlarmış. Fakat her geçen gün ülkenin borçları çığ gibi artıyor. Birilerinin konfor içerisinde yaşamaya devam ediyor.

 

Küresel güçlerle köşe kapmaca oynuyoruz. ABD, Rusya ve Avrupa’yla hareket ediyoruz. Bu zorlu süreçte çıkacak bir diplomatik sorun bir milyar Müslüman’ı ilgilendirecek bunu hiç düşünen var mı?

 

Muhalefetin özellikle CHP’nin içi kıpır kıpır. Belediye başkanları kendi görev alanları dışında partinin genel başkanı gibi davranışlar sergilemekten kendilerini alamıyor. Yaklaşan 2023 seçimlerine kadar adam akıllı hazırlanıp ona buna laf yetiştirmemelerini birlik beraberlik mesajlarını doğru şekilde vermelerini tavsiye ederim.

 

Benim burada anlam veremediğim bir belediye başkanı kalkıp başka illere miting vermeye neden gider, neden toplantılar yapar? Tamamen kendi menfaatleri ve çıkarları için koca ülkeyi neden karanlığa sürüklerler. 

 

Dünya lideri arayışımızı ve laflarını bir kenara koyalım artık. Madem güçlüyüz  5 milyon nüfusa sahip olan Katar’dan neden borç alıyoruz? Madem güçlüyüz soydaşlarımız olan Türki devletlerin yer altı kaynaklarından neden faydalanamayıp Ruslara aracılık yapıyoruz.

 

Japonlar bugün resmen askeri gücünü açıkladı. Pasifik ısınacak deniyor. Bu ülkelerin yeni bir dünya savaşına hazırlanması demek. Biz ne yapıyoruz; ülke olarak, hükümet olarak, muhalefet olarak?

 

Her kafadan ayrı sesler çıkıyor birlik beraberlik ruhumuzu kaybetmeye başladık. Yok efendim o Kürt’tür, bu Alevidir deyip birbirlerini fişlemek yerine iktidar ve muhalefet partileri bu yarışlarını vatan için yapabilse.

 

Bu koltuk sevdası bizi neredeyse uçurumun eşiğine getirdi. Halkımız hala uyuduğu o derin uykudan maalesef uyanamadı. Bir futbol takımı edasıyla parti tutan halkımıza buradan seslenmek istiyorum; BU BİR MİLLİ MESELEDİR ve MİSAKİ MİLLİ SINIRLARI içerisindeki tüm halkımız bu vatandaşlık vazifesinden sorumludur. Olan bitene göz yumarak, gelen mülteciyi sırf ülkeye döviz girsin diyerek toplamak, onların kültürel yapısıyla bizimkini bir tutmak akılcı bir tutum değildir.

 

Kadınlarını aşağılayan İstanbul’un çeşitli semtlerinde kadınlarının neler yaptığını bilen var mıdır?

 

Kamuoyunun takdirine sunuyorum bizim gidecek başka bir Türkiye’miz YOK YOK YOK!


508

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER