Hırsızlar Çanakkale'yi mesken mi tuttu?

08.08.2020         

Çanakkale'de son dönemde birbiri ardına yaşanan hırsızlık olayları, kent halkını tedirgin ediyor. Esenler, Barbaros ve Cevatpaşa Mahallelerinde yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle vatandaşlar, yetkililerin çok daha hassas olması gerektiğini ifade ederek, "can ve mal güvenliğimizden endişe ediyoruz" dediler. Geçtiğimiz gece Bahriye Üçok Caddesi'ndeki bir hırsızlık girişimini fark eden vatandaşların, maskeli dört şahsı kovalamaları vatandaşların bu noktadaki tedirginliğini artırdı.

 Çanakkale’de son dönemde meydana gelen hırsızlık olaylarındaki artış, kent halkını tedirgin ediyor. Geçtiğimiz ay Güzelyalı’da üç kız çocuğu tarafından gerçekleştirilen hırsızlık olayının ardından, son günlerde Esenler, Cevatpaşa ve Barbaros Mahallesi’ndeki hırsızlık olayları da birbiri ardına yaşanınca halktaki tedirginlik de korkuya dönüştü. Cevatpaşa Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta sonu, Bahriye Üçok Caddesi’nde bulunan Köprübaşı Pastanesi’ne girmek isteyen yüzleri maskeli 4 kişi, çevredeki esnafın duruma müdahale etmesi ile kaçtı. Esnafın, sopalarla kovaladığı maskeli 4 kişi izlerini kaybettirerek kayıplara karıştı. Bu olaydan bir gece sonra ise Esenler Mahallesi’nde oturan bir vatandaşın, yaklaşık bir hafta önce satın aldığı motosiklet çalındı. Hırsızlıların, direksiyon kilidini kırarak motoru çaldıkları belirlendi.

Yakalanınca “Arkadaşa geldik” dediler

Barbaros Mahallesi’ndeki hırsızlık girişiminde ise, bir vatandaşın öğlen saatlerinde kapısı çalındı. Uyuduğu esnada çalınan kapıyı açmayan vatandaş, bir süre sonra kapıdan gelen tıkırtı sesleri ile uyandı. Kapıyı açmaya çalışan iki kız çocuğunu yakalayan ev sahibi, ne yaptıklarını sorduğunda çocukların, “Arkadaşımıza geldik” dedikleri öğrenildi. Sonrasında ise yanlış geldiklerini ifade eden çocuklar, oradan kaçarak uzaklaştılar.

(Atilla Akın)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Biga Masterları Güney'e
17.09.2020    942
Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    898