İNADINA ATATÜRK

01.12.2014                        Gazi Mustafa Kemal’in Atatürk’üne karışa darbeye teşebbüs gafletinde bulunan yeni Türkiyelilerin zehrine karşı panzehir, her yerde ve her vesileyle inadına Atatürk’ü avazımız çıktığınca haykırarak, tekrar tekrar onların bağırdıklarından daha çok bağırarak gündemimizde tutmak başlıca görevimiz olmalı.
                Her ne kadar Türk kadınının yüzde 99’u milletvekilini erkeğinin tercihine göre kullanırsa da, aklı başında, kültürlü, ekonomik özgürlüğü olan, avukat, mimar, yargıç, mühendis, doktor, eğitimli bir Türk kadınını böylesine kadını aşağılayan, ayırımcı, ayrı insan yaratığı, karnından sıpa, sırtından sopa ev hapsine mahkûm yaratık olarak gören zihniyete sempati ve tercih nedenini anlamakta zorluk çekiyoruz.     
                2023 100.cu yıl Cumhuriyetimize kadar gerçekleştirmek istedikleri açık-seçik net şekilde söylemeseler de, anlamamak için gerçekten abdal, geri zekâlı, akıl noksanı olmak gerekli, yoksa sözün tamamı deliye söylenir diye bir deyimimiz vardır, sözün açık söylemi şöyle;
                -Önce Latin harflerinden, Arap harflerine dönüş başlatmak, başladı.
                -Son Padişah’tan başlayarak Vahdettin Caddesi, Yavuz Sultan köprüsü, II. Abdülhamit Meydanına dönüştürülen, mekânlar oluşturmak, oluşturuldu.
                -Erkekler ceket-pantolon, kadınlar etek-ceket-manto giysilerden, sıkma baş rahibeleşen, çarşafa bürünen kadın, entari takke, mintan giysili erkek yaratılmakla başlandı, yaratıldı.
                -Kadın-Erkek minibüs-otobüs toplu taşımacılığında ayrı bölümlere yerleştirilmekle kadının iffeti, kurtarılmak istendi, kurtarıldı.
                -Bir erkek, bir kadınla eş’leşmek, yerini, dini nikâh yutturmacasıyla, hava alanı yeni yerleşme bölgelerinde moda odlumu, oldu.
                -Kadına şiddet, kadın cinayetleri artımı? Arttı.
                Türk ulusunun umudu, Türk kadınında, çağdaşlığın, laikliğin anahtarı ellerinde, feministler anlamaz diyor bizimkiler bize yeter tafrasının kilidini açacak kadınlarımız haydi göreve.
                Hoşçakalınız.

1054

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun