İbre Trabzonspor’u Gösteriyor

20.04.2011         mail@canakkaleolay.comSpor Toto Süper Ligde Trabzonspor’la Fenerbahçe arasında yaşanan şampiyonluk yarışı adeta nefes kesiyor. Sonuçları etkileyecek hatalı hakem kararlarına rağmen iki takım da sürekli kazanıyor. Artık bitime sadece 5 hafta kaldı. 450 dakika sonra biri ipi göğüslerken, diğeri ikinci sırada kalıp, sezonu buruk tamamlayacak. Ancak ne var ki, bu iki takım arasında Trabzonspor’un şampiyonluk şansının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Çünkü;
1. Bordo-Mavili ekip şu anda Fenerbahçe’nin 2 puan farkla önünde yer alıyor.
2. Trabzonspor sürekli olarak, Fenerbahçe’nin karşılaştığı psikolojik açıdan yıpranan takımlarla sonraki haftalarda oynuyor.
3. Beşiktaş, Galatasaray ve tüm Anadolu kulüpleri Trabzonspor’un şampiyonluğuna daha sıcak bakıyor.
4.Ayyuka çıkan hakem hataları nedense hep Fenerbahçe aleyhine tezahür ediyor.
5. Aziz Yıldırım’ın Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olması nedeniyle Fenerbahçe kamuoyu oluşturmada ve basın nezdinde, Trabzonspor kadar ses getiremiyor. Bu durum ise Sarı-Lacivertli takımın stres ve gerginliğini daha da arttırıyor.
6.  Sakat ve kart cezaları nedeniyle bazı maçlarda kadro zaafı yaşayan Fenerbahçe, bu dezavantajıyla kırılma noktasına, dolayısıyla puan kaybına Trabzonspor’dan daha yakın.
7. Trabzonspor’da sakat ya da kart cezalı oyuncunun bulunmaması ise Karadeniz ekibi adına önemli bir avantaj.
8. Fenerbahçe ile karşılaşan her takım prestij kazanma adına kapasitesinin üstüne çıkıyor, motive olup, daha dirençli futbol sergiliyor.
9. Maç sonuçlarına direkt etki yapmamasına rağmen, Medya etkinliği Beşiktaş ve Galatasaray faktörü ile Trabzonspor’dan yana.
10. Trabzonspor’un Teknik Direktörü Şenol Güneş tecrübe ve bilgi birikimi ile Aykut Kocaman’ın fersah fersah önünde bulunuyor. Peki, Fenerbahçe’nin hiç mi şampiyonluk şansı yok. Var, elbette. Biz sadece günümüzün koşullarında seçenekleri sıraladık. Futbol oyunu 3 ihtimalli olup, her türlü sonuca da açıktır. Böyle olmasaydı, Fenerbahçe 9 puanlık farkı kapatabilir miydi hiç…..

2991

Yorumlar

Avatar Seçiniz
 
Adınızı giriniz
Yorumunuz
(max 500 harf)

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum
 

Yazarın daha önceki yazıları

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
Tüm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun