İftar ve siyaset!...

20.04.2022          Sanatçı ne demek? Halkın içinden gelen, halkın hayatını film yapan, halkın çektikleri aşkı ve çileyi türkü ve şarkı yapan, şiir yazanıdır, ressamıdır, müzisyenidir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı “sanatçıları” iftara davet etti. Ne kadar yolunu bulan var ise oradaydı. Yahu bu ülkede müziği saat 12’den sonra yasaklayan bir zihniyet var. Sen daha o saraya sanatçı diye gidiyorsan eğer, sen halkın sanatçısı falan değilsin.

 

Zaten o iftar da kendi ceplerinden mi? Hayır, halkın vergilerinden verildi. 

 

Her gün binlerce zengine, yandaş partililerine iftar veriliyor. Hesap soran yok, kontrol yok. Yenecek son lokmaları yiyorlar bence! Kasalar da boş…

 

Darphaneler, gece gündüz para basıyor ve yine de yetişmiyor bunların har vurup harman savurmasına

 

Bu böyle gitmemeli. Nerede ülkemin cumhuriyet savcıları?

 

Yani değerli okurlarım, inanın içim yanıyor bu Avrupalı başbakanları, cumhurbaşkanlarını görünce.

 

Adamlar devletin bir lirasına dokunamıyor. ABD eski başkanı Bill Clinton hala çalışıyor beyaz sarayda. Yediği yemeğin, verdiği davetin borcunu ödüyor yıllardır. Bizimkiler küskün milletvekillerine, devletin kasasından, davet ve yemek veriyorlar.  Halkın fakir kesiminden de oy alıyor iktidar.

 

Bu kafayla biz tüm dünyanın gerisinde kalmaya mahkumuz. Dünya yeniçağa hazırlanıyor ve ülkemiz de biran evvel kirli siyasetçi ve iş adamlarını sırtından atmalı. Bakıyorsun, 30 yıl partilerde cirit atan, sayısı belli olmayan bir sürü sözde politikacı var. Bunların hepsini tarihten silmek gerek. Sözüm meclisten dışarı derler ya…

 

Özel ve namuslu bir kaç tane vardır. Onları ayrı tutuyorum. Oy verenleri enayi gibi gören bazı sahte siyasetçiler, bugün sağda, yarın solda. İlkeleri yok, kıbleleri belli değil siyasette. Doğdukları partilerde menfaatleri bittiğinde bakıyorsunuz başka partilerde fink atıyorlar.

 

Bunları temizlemek için siyasetten el çektirecek bir yasa çıkartılmalı. Yoksa bu ülkemizde hayatta düzelmez.

 

Her türlü çirkefliği yapar, çamur atarlar. Hala cahilimiz çok fazla. Yetmezmiş gibi Ortadoğu ve Afrika’dan yenileri geliyor.

 

Bunlar daha fazla menfaatçidir ki ülkelerini savunmamış, kaçmışlar ve bunlara üç kuruş için vatandaşlık veriyorlar.

 

Oysa oturum ver süresiz ama öyle yaparlar ise onlardan oy alamazlar.

 

Direk vatandaş ediyorlar onları ve sanki korkağımız azmış gibi biraz daha getiriyorlar.

 

 


1454

Yazarın daha önceki yazıları

Yazarın Arşivine ulaşmak için tıklayınız.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER