İki yıldır duran inşaat kalıntıları o okullardan kaldırıldı

29.10.2021         

Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu'nda 2 yıl önce yenileneme sebebi ile gerçekleştirilen yıkımın kalıntıları okul bahçelerinde durmaya devam etmesine vatandaşlardan tepki gelmiş, Esenler Dayanışma Komitesi gönüllüleri tarafından okul bahçesinde konuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Gazetemizde yer alan haberde vatandaşlar, kalıntıların çocukların can güvenliğini tehdit ettiğini belirtirken, 2 yıldır kaldırılmayan yıkıntılar yapılan çalışmayla kaldırılmaya başlandı.

Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu ve Ömer Mart Ortaokulu yan binasında 2 yıl önce düzenleme amacı ile yıkım gerçekleşmiş yapılan yıkımın ardından yalnızca yüzeysel temizlik yapılmış, inşaat kalıntıları 2 yıl geçmesine rağmen yerinde durmaya devam etmişti. Esenler halkı yıkıntıların okul bahçesinde kalmasına tepki göstermiş, Esenler Dayanışma Komitesi üyeleri tarafından kalıntıların bulunduğu alanda yapılan açıklama gazetemiz Çanakkale OLAY`da yer almıştı. Alanda 2 yıldan bu yana bulunan kalıntıların çocukların can güvenliğini tehdit ettiği belirtilen açıklamada; "Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nü hızlı bir çalışma ile bu sorunu çözmeye davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz" ifadelerine yer verilmişti. 
Tepkilerin ardından önceki gün okul bahçesinde iş makinalarının çalışma yaptığı görüldü. Arka bahçede bulunana yıkıntı ve pislikler temizlenirken aynı zamanda düzeltme çalışmaları yapıldı. Konuyla ilgili Esenler Dayanışma Komitesi tarafından yapılan açıklamada; "Yaklaşık iki yıldır temizlik çalışmasının yapılmamasına rağmen birkaç saat içerisinde çocuklar için sağlıksız ve tehlikeli alanın kaldırıldığı görüldü. Esenler Dayanışma Komitesi üyeleri böyle bir durumun kazanımla sonuçlanmasından memnun olduklarını dile getirdi ve Esenler Mahallesinde yaşanacak olumsuz durumlara karşı birlikte mücadele etme çağrısında bulunarak iletişim adreslerini bildirdiler" denildi.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER