İl Başkanı Güneşhan "Kazanan CHP"

25.11.2019         

CHP Çanakkale Merkez İlçe Örgütü tarafından düzenlenen Mahalle Delege Seçimleri, Merkez'de sona erdi. İl genelinde ay sonuna kadar devam edecek olan seçimlerle ilgili gazetemiz Çanakkale OLAY'a değerlendirmede bulunan CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan; "Seçimlerimiz, hem partimize yakışır, hem de Çanakkale'mize yakışır bir şekilde, partimizin bir bayramı, şöleni gibi büyük bir olgunlukla ve güzellikle devam ediyor" ifadelerini kullandı.

 Kongreler süreci çerçevesi kapsamında, 8 Kasım itibariyle Çanakkale genelinde devam eden CHP delege seçimlerinde Merkez İlçe seçimleri, hafta sonu Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri ve Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde yapılan Cevatpaşa ve Barbaros Mahallesi Delege Seçimleri ile sona erdi. Seçimleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve İrfan Mutluay, CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol ve partililer takip etti. Gazetemiz Çanakkale OLAY’a seçimlerle ilgili değerlendirmede bulunan CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan, seçimlerin yaklaşık iki haftadır demokrasi ortamında ilerlediğini belirtti. Ay sonuna kadar ilçelerde de seçimlerin tamamlanacağını belirten CHP İl Başkanı Güneşhan, parti içerisinde bayram havası estiğini de sözlerine ekledi. CHP İl Başkanı Güneşhan; “Delege seçimlerimiz, hem partimize yakışır, hem de Çanakkale’mize yakışır bir şekilde, partimizin bir bayramı, şöleni gibi büyük bir olgunlukla ve güzellikle devam ediyor. Bazı yerlerde tek liste, bazı yerlerde de iki liste halinde yarışlara girdik. Bu yarışlarda kazanan listeler değil, Cumhuriyet Halk Partisi oluyor. Yeni seçilecek olan yönetimlerle birlikte İl Kongresi, arkasından kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Önümüzde yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerde de iktidar olmak için yeni seçilen yönetimlerimiz ve Genel Merkezi’mizle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Bu ülkeyi, 17 yıldan beri devam eden tek adam rejiminden kurtaracağız” dedi. 

 
“Seçimlerimiz, şölen havasında ilerliyor”
CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Kongreler takvim süreci boyunca Mahalle Delege seçimlerimiz, Merkez İlçe’mizde olduğu gibi tüm ilçelerimizde devam ediyor. Bugün Merkez İlçe’mizde Barbaros Mahalle’si ve köylerle birlikte seçim sürecini tamamen tamamlamış bulunuyoruz. Yeni seçilen delege arkadaşlarımız ilçe kongresinde Merkez İlçe Başkanımızı ve yönetimini seçecekler. Ayın sonuna kadar diğer ilçelerimizde de delege seçimlerimiz devam ediyor. Delege seçimlerimiz, hem partimize yakışır, hem de Çanakkale’mize yakışır bir şekilde, partimizin bir bayramı, şöleni gibi büyük bir olgunlukla ve güzellikle devam ediyor. Bazı yerlerde tek liste, bazı yerlerde de iki liste halinde yarışlara girdik. Bu yarışlarda kazanan listeler değil, Cumhuriyet Halk Partisi oluyor. Yeni seçilecek olan yönetimlerle birlikte İl Kongresi, arkasından kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Önümüzde yapılacak ilk Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerde de iktidar olmak için yeni seçilen yönetimlerimiz ve Genel Merkezi’mizle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Bu ülkeyi, 17 yıldan beri devam eden tek adam rejiminden kurtaracağız. Geçmişte nasıl Cumhuriyet Halk Partisi, ülkenin sıkışık dönemlerinde, zor günlerinde devreye girip, ülkeyi doğru yola soktuysa, yine Cumhuriyet Halk Partisi, önümüzdeki dönemde ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan çıkarıp, Atatürk’ün gösterdiği yolda götürmeye devam edecektir” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Bayramiç'te feci ölüm
18.09.2020    979