İl Sağlık Müdürlüğü "Kanser hastalarımız başka illere gitmeyecek"

09.11.2017         

İl Sağlık Müdürlüğü 8 Mayıs tarihinden itibaren yeni Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde hizmet veren Radyoterapi Ünitesi ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; "40 hastaya hizmet veren Radyoterapi Ünitemiz sayesinde kanser hastalarımız başka illere gitmekten kurtulmuştur" denildi.

 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 8 Mayıs itibari ile yeni Mehmet Akif Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Radyoterapi Birimi ile ilgili açıklamada bulunuldu. Bugüne kadar 180 hastanın sağlık hizmetinin yapıldığını ifade edilen açıklamada; “Sürekli gelişen ve yenilenen tıp teknolojisini yakından takip etmekte olan sağlık camiası bölgemiz vatandaşlarına tüm alanlarda sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.   Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında Radyoterapi Ünitesi 8 Mayıs 2017 tarihinden bu yana hizmet vermektedir. Bu güne kadar 180 hastanın tedavisi tamamlanmıştır. Günde ortalama 40 hastaya hizmet veren ünitemiz sayesinde kanser hastalarımız başka illere gitmekten kurtulmuştur. Son teknolojik cihazlarımızla birlikte hasta konforumuz maksimum seviyede tutulmaktadır. ünitemizde kullanılan yüksek teknolojiye sahip  cihazla şu anda mevcut tümörlerin yüzde 99’unu radyoterapi (ışın) verilebilmektedir. Onkolojik tanı almış tüm hastaların hepsi radyasyon onkolojisine yönlendirilerek tedavileri gerçekleştirilmektedir” denildi.  

 Radyoterapi Ünitesinde (ışın) tedavisi gerçekleştirilen onkolojik hastalıklar ise; “Santral Sinir Sistemi Tümörleri, Deri Kanserleri Baş-Boyun Kanserleri, Akciğer Kanserleri, Mediastinal Tümörler, Meme Kanseri, Gastrointestinal Tümörler, Ürogenital Kanserler, Jinekolojik Kanserleri, Yumuşak Doku Ve iskelet sistemi kanserleri, Hematolojik maligniteler” şeklinde sıralandı.   
Açıklamada son olarak; “Radyoterapi ünitemizde 2 Radyasyon Onkolojisi Uzmanı,  2 Medikal Fizik Uzmanı, 3 radyoterapi teknikeri, 1 hemşire, 1 sekreter, 1 personel hastalarımıza kaliteli ve kendilerini güvende huzurlu hissedebilecekleri bir ortamı sağlayarak  sağlık hizmeti sunmaktadır” denildi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER