İlda Butik yenilenerek kapılarını açtı

06.05.2019         

İlda Butik Vintage Antique, yenilenerek kapılarını yeniden açtı. 2012 yılından itibaren Kemalpaşa Mahallesi Mahkeme Sokak?ta hizmet veren İlda Butik, Cafe bölümünü de açarak daha geniş bir kitleye hitap etmeye çalıştı.

 2011 yılından itibaren Çanakkaleli vatandaşlara butik hizmeti sunan İlda Butik Vintage Antique, vatandaşlara daha geniş hizmetler sunabilmek için Cafe bölümünü de devreye soktu. Özellikle marjinal dekoruyla müşterilerinin ilgisini çeken İlda Butik’te ikinci el eşya, kitap, el örgüsü ürünler ve antika eşyalar satılıyor. Kemalpaşa Mahallesi Mahkeme Sokak’ta hizmet vermeye devam eden İlda Butik, Cafe bölümünü de açarak müşteri kitlesini arttırmaya ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmayı amaçladı. Butik içerisinde birbirinden farklı eski eşyalar bulunuyor. Kitap, elbise, tasarım örgü ürünleri, giyim, antika, nostalji, eskiye dair ne varsa dükkana konumlandırılmaya çalışıldı. İlda Butik’in yeni açtığı Cafe bölümünde de yine nostalji rüzgarı esiyor. Anne-oğul işletmesi olan İlda Butik’in açılışı hakkında konuşan Özgür Şervan Dok ve annesi Hatun Tok, ilk önce butik olarak işlettikleri İlda Butik’in arka bahçesinde yaptıkları tadilatın ardından Cafe bölümünü de açtıklarını söylediler. Dok ve Tok, arka bahçede çay içebilecek, vakit geçirebilecek bir alan bulduklarını ve bu alanı vatandaşlarla da paylaşmayı düşündükle-rini ifade ettiler.

 
“Dekorumuzun tamamı ikinci el eşyalardan oluşuyor”
İlda Butik Vintage Antique işletme sahipleri Özgür Şervan Dok ve Hatun Tok; “Bahçemizi de değiştirerek, hem Cafe hem butik olarak hizmete sunmaya başladık. Cafemizde antika malzemeler, sade bir sunum var. Cafemizde kahve ve kahve çeşitleri bulunuyor. Butikte ekonomik anlamda ucuz ürünler bulunuyor, Cafe’yi de aynı şekilde sürdürmeyi planlıyoruz. İlk önce tabi ki butik işletiyorduk. Bahçemizde de oturup çay içebileceğimiz, vakit geçirebileceğimiz alan olduğunu gördük ve bunu insanlarla paylaşmak istedik. Dolayısıyla kafamızda böyle bir düşünce oluştu. Onun dışında Çanakkale’de insanlarda sosyal bir ortam arayışı olduğunu gördük. Bunu da işin içine katmayı planladık ve aynı zamanda cinevizyon alanı yarattı. Burası yıllardır hayalimizdi. Dolayısıyla hem dinlenebileceğimiz, kitap okuyabileceğimiz, vakit geçirebileceğimiz, rahatça müzik dinleyebileceğimiz, satranç oynayabileceğimiz bir alan oldu. Burasını da sokaktan bulduğumuz ürünlerle yaptı. Baktık bir raf atılmış, boyadık, zımparaladık, iyileştirdik ve dekorumuza uygun hale getirdik. Çoğu sandalye veya masa, ya sokaktan bulduğumuz ya da bitpazarından aldığımız parçalardan oluşuyor. Biz, burayı kalabalık şekilde açtık. Çünkü tadilat kısmında arkadaşlarımız, dostlarımız da yardımcı oldular, bizim gibi gece gündüz çalıştılar” dediler.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER