İrfan Kütüklü; "Taleplerimiz üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışmak etik değildir.."

05.11.2018         

Esenler Mahallesinde bulunan Piknik Alanına yönelik Barışkent Sitesi sakinleri basın açıklaması yapmıştı. Site sakinleri yeni bir basın açıklaması yaparak yanlış anlaşıldıklarını belirttiler. Site Sakini İrfan Kütüklü; "Amacımız kimseniz yaşam tarzına, özgürlüğüne müdahale ettirmek değil, kendi evimizde, sokağımızda gürültüsüz, duman kokusuz ve yangın tehlikesiz bir yaşam sürdürmek. Taleplerimiz üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışmak etik değildir" dedi.

 Özgürlük Parkı Çay Bahçesi civarında bulunan piknik alanı ile ilgili Barışkent sakinleri, basın açıklaması düzenlemiş, o alanda yaşanılan sıkıntıları ve sorunları belirtmişlerdi. Aynı basın açıklaması, Belediye binası önünde de yapılmış, konunun Belediye Meclisi’ne taşınması istenmişti. Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısında konuyu gündemine almış gerekli düzenleme yapılması kararı verilmişti. Barışkent site sakini İrfan Kütüklü, bir basın açıklaması daha yayınlayarak, konunun saptırıldığı ve yanlış anlaşılmaya yol açıldığını belirtti. Kütüklü, kimsenin yaşam tarzına karışmak istemediklerini, sadece Barışkent site sakinlerinin yaşadığı sorunları dile getirdiklerini belirtti. Yayınladığı basın açıklamasında Kütüklü, belirtilen talepler üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışılmanın etik olmadığını amaçlarının kimseniz yaşam tarzına, özgürlüğüne müdahale ettirmek olmadığını, kendi evlerinde gürültüsüz, duman kokusuz ve yangın tehlikesiz bir yaşam sürdürmek olduğunu söyledi.  

 
“Evlerimizde, gürültüsüz, kokusuz, yangın tehlikesiz bir yaşam sürdürmek istiyoruz”
Barışkent site sakini İrfan Kütüklü, daha önce açıkladıkları taleplerinin yanlış yerlere çekilmeye çalışıldığını belirterek; “27 Ekim tarihli basın bildirimizdeki talepler çok nettir. Basın bildirimizde, mangal yakılmaması, ateş yakılmaması, çevreye rahatsızlık veren davranışların önüne geçilmesi (Silah atılması, yüksek sesle müzik dinlenmesi gibi), parkın sanatsal ve kültürel amaçlarla kullanılmasının önünün açılması, doğaya uygun çocuk kütüphanesi yapılmasını istemiştik. Bizler taleplerimizi, yaşama alanına sahip çıkan yurttaşlar olarak, demokratik katılımcılığın gereği basın ve kamuoyu ile paylaştık. Bu taleplerimizi farklı yöne çekmeye ya da bu taleplerimiz üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışmak etik değildir. Amacımız kimseniz yaşam tarzına, özgürlüğüne müdahale ettirmek değil, kendi evimizde, sokağımızda gürültüsüz, duman kokusuz ve yangın tehlikesiz bir yaşam sürdürmek” dedi.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER