İskenderoğlu "Güneş gibi çocuklarımız için umut olalım"

04.11.2019         

Milletvekili İskenderoğlu, ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Ezine'yi ziyaret eden Milletvekili İskenderoğlu, minik Güneş için başlatılan kampanyaya destek oldu. İskenderoğlu Lapseki ziyaretinde, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AKP İlçe Başkanı Recep Bulan ve partililer tarafından karşılandı.

 AKP Milletvekili Jülide İskenderoğlu ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Ezine ve Lapseki’ye ziyaretler gerçekleştiren İskenderoğlu, Ezine’de kemik iliği yetmezliği nedeni ile kampanya başlatılan Güneş Uyanık için kan örneği verdi. Ezine pazar yerinde Kızılay tarafından kurulan kan ve kök hücre bağış noktasını ziyaret eden İskenderoğlu, kan örneği verdikten sonra yaptığı açıklamada; “Ezine pazaryerinde Kızılay’ımızın kan ve kök hücre bağış noktasını ziyaret ettik ve Güneş’imiz için bağışta bulunduk. Donör olmak çok kolay. En yakın Kızılay Merkezi’ne gidip ‘Kök Hücre Bağışçısı’ olarak, kan bağışını bekleyen, kök hücre bekleyen binlerce Güneş ve Güneş gibi hasta çocuklarımız için umut olalım, ışık olalım. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya bağış yapmaya davet ediyoruz.  Türkiye’de bağış sayılarımız, her yıl istikrarlı olarak yükseliyor. Bağışçı sayısındaki artışla beraber, Sağlık Bakanlığımız laboratuvar kapasitesini üç katına çıkardı. 19 Haziran 2017`de Dünya Kemik İliği Bankaları Birliği üyesi olan ülkemiz, gönüllü bağışçı sayısında dünya sıralamasında Amerika, Almanya, Brezilya, İngiltere, Polonya, İsrail, Çin`den sonra 8`inci sıraya yerleşti. Yılın ilk dokuz ayında 424 kök hücre nakli yapıldı. İnşallah, Güneşimizin de bu nakiller arasına eklenmesi için var gücümüzle çalışacağız. ‘Güneşimiz Sen Ol’ dedi.” dedi. Milletvekili İskenderoğlu daha öncede Güneş için başlatılan kampanyaya destek açıklamasında bulunmuş; “Korkmayalım, Güneş kızımız için öne çıkalım! Hiçbir ameliyat, cerrahi vb. müdahaleler olmadan, kanın içindeki kök hücreler yine kan verme yöntemleriyle Güneş ve Güneş gibi hasta olan bütün çocuklarımız için kullanılacak” ifadelerini kullanmıştı. 

Milletvekili İskenderoğlu, Lapseki’de de bir takım ziyaretlerde bulundu. Lapseki Belediyesini ziyaret eden AKP Milletvekili İskenderoğlu’nu Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AKP İlçe Başkanı Recep Bulan, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer karşıladılar. Belediye Başkanı Yılmaz, Milletvekili İskenderoğlu’nun ziyareti ile ilgili; “Sizlerin ziyaretinden son derece mutlu olduğumuz söylemek isterim. Çünkü buna bizlerin ihtiyacı var. Bizleri ziyaret ederek bugün bizi gerçekten mutlu ettiniz” dedi. AKP Milletvekili İskenderoğlu; “Her fırsatta ilçeleri ziyaret etmeye çalışıyoruz bu günde sizlerle birlikteyiz Lapseki benim gönlümde. Lapseki’nin benim gönlümdeki yeri belediyemiz, teşkilatımız çok ayrı her zaman arkanızdayız emin olun gönlümüz her geçtiğimizde sizlere uğramak istiyor ama Ankara çok yoğun” dedi.  İskenderoğlu, Muhtarlar Derneği ziyaretinde ise; “Bugün Lapseki’de olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Size, çalışma arkadaşım Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın selamını getirdim. Şunu bilmenizi isterim ki, Ankara’da iki kardeşiniz gece-gündüz demeden sizler için çalışıyor. Bu konuda gönlünüz rahat olsun. Daha önce yaptığımız muhtarlar toplantısında söylediğimiz gibi, beş yıl içinde hiçbir seçmeninize sizleri mahcup etmeyeceğiz, durmak yok yola devam” dedi. Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından İskenderoğlu ve beraberindeki heyet, ilçe merkezine kurulan halk pazarını gezdi. Milletvekili İskenderoğlu, pazar esnafıyla sohbet ederek halk pazarından alışveriş yaptı. 
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER