İslam Dünyası Ortaçağ'da!...

27.08.2021          Değerli Okurlarım;

Afganistan dünyanın başına gerçekten bela olacak. Neden mi? Bu Afganistan birçok açıdan problemli...  Taliban ve diğerleri Afganistan`da birinci. Böyle; uyuşturucu dünyaya oradan dağılır. Yani eroin ve esrar yıllık yaklaşık 70 milyar dolar. Birçok ülke başta Rusya, yıllarca Afganistan`ı ele geçirmeye, yani elindeki petrol ve gaz geliri yetmiyormuş gibi bir de eroin imalatını ele geçirmeye çalıştı, beceremedi. ABD bu pastayı yedirir mi? Rambo filmi yapıp Afganların sempatisini kazandılar ve Taliban`ı eğitip önce Ruslara karşı savaştırdılar El-Kaide diye bir örgütle beraber. Bu örgütlerle işleri bittiğinde tasfiye edemeden Afganistan yönetimine el koydular ve uyuşturucu bu defa ABD`nin kontrolüne geçti. Muhtemeldir ki, para dengesiz dağılınca savaş kızıştı ya da ABD Taliban rejimi ile anlaştı. NATO ve Birleşmiş Milletler orada iken rahat sevkiyat yapamıyordu. Afganistan`dan çekildi ABD zaten. Diğer ülkelerin kaçacağını biliyordu. Şimdi denetim de yok, ellerini kollarını sallayarak yükleyecekler. ABD ile beraber dünya uyuşturucu pazarını ellerinde tutacaklar.

 

İkinci bir husus kadınların adı yok. Afganistan`da pazardan istediğin kadar yaş sınırı yok alıyorlar. Genç erkek çocuklarını sevgili olarak kullanıyorlar ve dünya bu çirkefi sadece izliyor, bir de demokrasiden bahsediyor yıllardır. NATO orada ne yaptı acaba çok merak ediyorum. NATO`nun gücü Afganistan`a da yetmiyorsa kim bunlar? Kim takar NATO`yu? Her defasında bir ülkeyi abuk sabuk bahanelerle vurup çilenin içine itiyorlar. Bunlar güya Müslüman!... Kadınlar yetmiyor, erkek çocuklara tecavüz ediliyor. Sevgili hayatı yaşıyorlar. Bu tip örgüt veya adı neyse kökünü yeryüzünden silmek gerek. Bunun ABD ile olmayacağı kesin. Anlayacağınız Ortaçağ dönemine döndü ve bu, Rusya ve ABD`nin eseri. Türkiye, Ortadoğu’nun çevrelediği, örnek bir laik devlet idi şu ana kadar, fakat gittikçe, önce İranlaşma sonra da Afganlaşma emareleri görüyoruz. Bir buçuk milyar İslam dünyası Ortaçağ karanlığına gömülüyor.

Değerli okurlarım; Avrupa ve ABD, siz böyle yaşamaya layıksınız dediler ve İslam dünyasının fişini çektiler. 1978 `de Afgan Halk Partisi`ni, Ronald Regan zamanında başlayan değişim Afganistan halkını karanlığa gömme operasyonuydu. İran devrimi de o tarihte yapıldı. Şahı devirdiler, Humeyni nerede sürgünde idi? Fransa’dan geldi ve İran`da Ortaçağ devrimini gerçekleştirdi. 1980 darbesi de ülkemizde oldu ve bizi de resmen intikam ülkesi haline getirdiler. Bugün meclise bakarsanız her şey ortada. Senin partin böyle yaptı, benim partim böyle iyi... Beyler aklınızı başınıza devşirin, mevzu sizin batası partileriniz değil, VATAN...

Kime hizmet ettiğiniz belli değil. Atalarımız şöyle yaptı, böyle kazandı... Dünyaya teknoloji olarak ne yaptınız? Hangi uçağı, hangi otomobili, hangi füzeyi yaptınız? Tank yaptınız, motoru yok!... Yani biz İslam dünyası olarak ne yapıyoruz bir anlatın bana. Bakıyoruz her gün haberlerde yolsuzluk, adaletsizlik ve terör... Yani terör dağda değil, şehirlerin tam ortasında beyaz yakalılar tarafından işleniyor ve adalet seyrediyor. Hukuk yok, medya onun bunun partisine hizmet ediyor, ülkedeki gelir birkaç kişi arasında pay ediliyor. 83 milyon da sürekli dünyaya borçlanıyor. Daha doğmamış çocuklarımız borçlu doğacak, tarih boyunca lanetleyecekler bugünkü bizleri ve bizi yönetenleri. Dünya nereye gidiyor? Yani düşünün Atatürk cumhuriyeti kurmasaydı bizim halimiz ne olurdu? Ya 1960, ya da 1980 darbesinde biz Afganistan`dan daha beter olacaktık. Düşünün ülke bir kişinin ağzından çıkan kanunlar ve hükümlerle yönetiliyor. Otur, kalk... Bu kadar kısır döngü içine girmiş İslam dünyası. Geçen hafta Avrupa seyahatim, biraz gençleri inceledim. Yani her İslam ülkesinden gelenler var. Hepsi kurallara gayet uygun davranıyor. Neden mi? Çünkü her vatandaş, devlet ve hukukçu kolluk kuvveti sana hata yapma şansı vermiyor. Kendi ülkesinde, yasakladıkları her zararlı işleri İslam ülkelerinde bir kukla yönetim bularak, istedikleri gibi yönetiyorlar sen adam gibi ülkeni yönetecek başkanı seçemezsen başına her şey gelir-gider…  Ahlaksız olan batı mı yoksa 18 yaşına kadar erkek çocuklarını prestij için haremine alan Ortaçağ kafası ile yaşayan bazı İslam ülkeleri mi? 13 yaşından büyük kız çocuklarını köle pazarında satın alarak eş yapan hasta ruhlar mı? Bunlar hangi kitabı okuyorlar? Dinimizde bunun yeri nasıl olur? Bunların cezasını bütün İslam dünyası birleşerek neden vermiyor? Son kişi kalana kadar neden bunlar temizlenmiyor? Demokrasi neden bir türlü gelmiyor Müslümanlara?

Adalet mülkün temelidir, adalet olmazsa hiç bir şey olmaz...


1269
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Onlar artık usta asker!
13.08.2022    583